ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43
    کـاربر مفیـد

کاربرمفید
    17,216
    مبارز مورد علاقه JonJones_Headshot1

نتایج مبارزات رویداد ufc 210 + بحث و گفتگو

همونطور که میدونید امروز صبح تاریخ 8 اوریل 2017 رویداد یو اف سی 210 برگزار شد. در این رویداد روی هم رفته 13 مبارزه برگزار شد 4 مبارزه در مقدماتی شبکه یو اف سی و 4 مبارزه در مقدماتی دوم و 5 مبارزه هم در مبارزات مین کارت

مبارزات مقدماتی اول شبکه یو اف سی
    اولین مبارزه در کلاس Flyweight وزن Magomed Bibulatov با تصمیم ارا موفق به شکست Jenel Lausa شد. (29-26, 29-26, 29-26)

دومین مبارزه در خروس وزن زنان Katlyn Chookagian پس از سه راند با تصمیم ارا از نوع split موفق شد Irene Aldana را شکست بده. (28-29, 29-28, 29-28)

سومین مبارزه در وزن لایت ویت دوباره Desmond Green با تصمیم ارا از نوع split پس از سه راند موفق به شکست Josh Emmett شد. (28-29, 29-28, 30-27)

چهارمین مبارزه در وزن لایت ویت Gregor Gillespie با ناک اوت کردن Andrew Holbrook در راند اول تونست پیروز بشه

مبارزات مقدماتی سری دوم

اولین مبارزه مقدماتی دوم در کلاس وزن نیمه سنگین Patrick Cummins با تصمیم اکثریت موفق شد Jan Błachowicz را شکست بده. (29-28, 29-28, 28-28)

دومین مبارزه در کلاس Featherweight وزن Shane Burgos با ضربه فنی TKO در راند سوم موفق به شکست Charles Rosa شد

سومین مبارزه در کلاس Welterweight وزن Kamaru Usman پس از سه راند با تصمیم ارا Sean Strickland را شکست داد. (30-27, 30-26, 30-26)

چهارمین مبارزه در کلاس Featherweight وزن Myles Jury با ضربه فنی TKO از نوع elbows و پانچ موفق به شکست Mike De La Torre شد در راند اول

مبارزات اصلی مین کارت
    اولین مبارزه در وزن لایت ویت چارلس اولیوریا Charles Oliveira با سابمیشن rear-naked choke در راند اول Will Brooks را شکست داد

دومین مبارزه در Welterweight وزن دیاگو الوز Thiago Alves فایتر کهنه کار برزیلی یو اف سی با تصمیم ارا پس از سه راند موفق به شکست پاتریک کوته Patrick Cote شد.(30-27, 30-27, 30-27)

در سومین مبارزه در کلاس وزن Straw weight زنان Cynthia Calvillo با سابمیشن rear-naked choke در راند سوم موفق به شکست Pearl Gonzalez شد

چهارمین مبارزه در فایت کو مین ایونت گاگارد موساسی با ضربه فنی TKO از نوع زانو موفق به شکست کریس وایدمن شد. البته این مبارزه در اصل موساسی دو ضربه زانو به صورت غیر قانونی به صورت وایدمن زد و مبارزه را داور متوقف کرد. بعد از اینکه پزشک امد و وایدمن را چک کردن از ادامه مبارزه دادن منعش کردن و در نهایت هم مبارزه را به نفع موساسی با TKO اعلام کردن

پنجمین مبارزه هم نیز در فایت مین ایونت دنیل دی سی کورمیه با سابمیشن
    rear-naked choke در راند دوم موفق شد انتونی جانسون را شکست بده. دقیقا همون سبکی که تو مبارزه اولش رامبل جانسون را شکست داد اینبار هم به همون شکل

بهترین مبارزه شب
    Fight of the Night: Shane Burgos vs. Charles Rosa

بهترین عملکرد شب
    Charles Oliveira و Gregor Gillespie
    کاربر ویژه

کاربـر ویژه
    9,725
    مبارز مورد علاقه AnthonyJohnson_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza99 نمایش پست ها
    یکی نبود به وایدمن بگه حتی اگه داور جلو نمیومد تو از هوش رفته بود و کارت تموم بود زانو دوم که خورد کاملا از هوش خارج شد حتی داورم نمی رسید بازم باخته بود
    کسی که به امید باز نشستگی وارد مبارزه میشه معلومه میبازه
    جانسون انگار بدون انگیزه وارد مبارزه شده بود واقعا ناراحت شدم از مدل مبارزه کردنش
    دقیقا همین طوره.
    نکته ای که هست اینه که بعضی افراد بین حریف بودن و دشمن بودن تفاوت نمیزارند. یعین فکر میکنند اگه شما به خواهی بری و واقعا به عنوان حریف وارد مبارزه بشی انگار که دشمن خونی طرف هستی.
    ماچ و بوسه کردنهای بیش از حد و یا احترام گذاشتن زیاد شما رو از نظر اخلاقی بالا میبره ولی به نظرم نگاه کردن به مبارز جلوتون به عنوان حریف تمرکز شمل رو بالا میبره و اشتیاق به پبروزی رو در شما زیاد میکنه .
    مثل مبارزه کردن شما با برادر 5 ساله تون میمونه یا کشتی گرفتن یک پدر با پسر خردسالش. قطعا شما میتونی برنده بشی اما .... دلت واقعا این رو نمیخواد چون ته دلت دوستش داری.
    یاد مبارزه آخر ماکوان امیرخانی با آرنود آلن می افتم. این قدر دیگه همدیگر رو بغل میکردند که ...... آخرش هم باخت.
    فردین بازی در آوردن بیش از حد ممکنه باعث این اتفاقات هم بشه ولی شاید رامبل رو به خاطر همین منش جوانمردانه اش اینقدر دوست دارن. من هم همین طور. ته دلم فکر میکنم الکی باخت یعنی عمدا باخت. خودم هم نمیدونم. ولی شاید تنها چیزی که میدونم اینه که انگار تقدیر این طور رقم خورده که کورمیه به دست جان جونز شکست بخوره.
    خداوند کاراهای عجیب زیاد میکنه. من خودم جان جونز رو به شدت به خاطر همه کارهایی که کرده مقصر صد در صد میدونم برعکس اون چیزی که خیلی ها فکر میکنند که اون قدر تقصیر نداره ولی به خدا باور دارم که هر انسانی مییتونه برگرده و شاید تقدیری که ازش گفتم همین باشه. شاید کورمیه هم یه روز از خدای خودش بپرسه که چرا ادمی که این همه کارهای اشتباه کرده (جان جونز) باید کسی باشه که من رو شکست بده
    زامبل گفت زمانش رسیده که کاری رو که مدتها بود یعنی یه فعالیت دیگه رو که مصمم بوده انجام بده رو انجام بده که اصلا هیچ ربطی هم به mma نداره.
    به هر حال خیلی مبارزخوبی بود و با رفتنش کل ufc و هواداراش از دست دادنش.
    بازم کلی لحظه قشنگ برای من رقم زد. اخلاقش هم که بیست بیست بود.
    The respect must be earned, I will not show respect to those who do not deserve to be respected.
    امیر 11 شهریور 1396

کـاربر مفیـد

کاربرمفید
    2,686
    مبارز مورد علاقه ConorMcGregor_Headshot
    رامبل از اون دسته فایترهایی هست ( یا احتمالا دیگه باید بگیم بود !) که شخصیتش با عملکرد و تواناییش تناسبی نداره ! بیش از اندازه آدم احساساتی و مهربونیه ! دلیل اصلی خداحافظیش هم همین میتونه باشه . ذات این ورزش با خشونت و سنگدلی ( واژه بهتری تو ذهنم ندارم) آمیخته هستش . اینکه سعی کنی به حریف احترام بزاری و کثیف فایت نکنی یه بحثه اما اینکه بخوای احساساتی بشی و وسط فایت عواطف انسانی رو درگیر کنی یه بحث کاملا متفاوته . یادمه بعد اینکه تو استکهلم گوستافسن رو tko کرد و اشکاش رو دید کاملا بغضش گرفته بود و حاضر بود دست گوستافسن بالا بره ! یا بعد باخت اولش به کورمیه خودش اومد کمربند رو برای دی سی بست ... ! شاید بعضی ها ندونن ولی جانسون شروع مبارزاتش توی ufc در دسته ولترویت بود !!! یعنی 35 پوند زیر دسته فعلی که مبارزه میکنه ! احساس میکنم میدلویت دسته مناسبتری برای جانسون باشه چون عملا توی کلینچ و کشتی توان لازم برای این وزن رو نداره !
    و در نهایت امیدوارم که حرفاش بعد پایان مبارزه ناشی از همون فشار احساسی باشه ، چون همونطور که قبل مبارزه گفتم وضعیت این دسته دلچسب نیست و نبود رامبل اون رو سردتر هم میکنه .
    هوش کورمیه هم ستودنیه ، در کنارش فکر میکنم یکی از قویترین فک و چوونه های mma رو در حال حاضر داره ، اصلا استایل جالبی نداره اما با تمرین وحشتناک ( فکر میکنم 3 هفته حتی فرصت نکرده بود صورتش رو اصلاح کنه !) و برنامه ریزی دقیق برای مبارزه ضعف هاش رو پوشش میده . بعید میدونم با این وضعیت کسی بجز جونز بتونه خلع عنوانش کنه .
    راجع به مبارزه وایدمن و موساسی هم شاید بعضی دوستان دقیقا متوجه اشتباه پیش اومده نشدن ، یه توضیح مختصر میدم :
    1_ توی قوانین جدید اگه هنگام برخورد ضربه زانو به سر یکی از دست های شخص مدافع روی زمین باشه ، ضربه کاملا قانونی و مجازه ، یعنی بر خلاف گذشته تنها وقتی غیر قانونی میشه که هر دو دست شخص مدافع ( که در اینجا وایدمن باشه ) روی زمین قرار بگیره .
    2- ضربه اول زانویی که زده شد که کاملا واضح بود هر دو دست جدا هستن ، اما مشکل روی ضربه دوم بود که باید دقیقا زمان برخورد ضربه رو در نظر بگیریم ، که همونطور که دیدیم و در نهایت خود وایدمن هم اذعان کرد فقط یک دستش با زمین تماس داشت در نتیجه ضربه ای که گگارد زد هیچ مشکلی نداشت .
    3 - اما چرا اوضاع به هم ریخت ؟ فقط یک دلیل ، اشتباه داور ! اول داور فکر کرد ضربه غیر قانونی بوده در نتیجه تایم رو نگه داشت و طبق قانون وایدمن 5 دقیقه وقت داشت ( توی قوانینی که برای سایت ترجمه شده این بخش ها توضیح داده شدن ) تو همین حین از بیرون ( فکر میکنم جان مکارتی ) به داور اطلاع داد ضربه قاونی بوده ! اینجا داور اشتباه دوم رو کرد ، یعنی چی شد ؟ طبق قاون وقتی میشه 5 دقیقه به شخص آسیب دیده زمان داد که ضربه غیر قانونی باشه اما حالا که مشخص شد ضربه قانونیه باید همون لحظه مبارزه رو تموم میکرد ( اینطور در نظر بگیرید که همون حین مبارزه داور با tko مبارزه رو پایان بده ) در نتیجه باز 2 دقیقه حدودا صرف صحبت وایدمن با دکترها شد ( که مشخصا اجازه نمیدادن وایدمن مبارزه رو ادامه بده ) و در نهایت داور متوجه اشتباهش شد و مبارزه رو تموم کرد .
    این وسط تنها کسی که مقصر نبود موساسی ه ، به هر حال منم واسه وایدمن ناراحت شدم که اینطور باخت ولی در نهایت چیزی بر علیه اون گرفته نشده که خودش یا طرفداراش ناراحت باشن .
    کاربر سایت

عضو انجمن
    636
    مبارز مورد علاقه VitorBelfort_Headshot
    چرا رامبل هرچی مربی شو صدا کرد نیومد، حتی پشت فنس هم نبود رفته بود.
    کـاربر مفیـد

کاربرمفید
    2,686
    مبارز مورد علاقه ConorMcGregor_Headshot
    اینکه کرنر جانسون کلا محیط مبارزه رو ترک کردن توی صحبت هاشون حین مبارزه و زمان استراحت مشخصه :

راند اول :
    Voice: Take your time. Nice. Take your time. Don’t take him down.
    Hooft: Don’t wrestle him.
    Voice: If you’re going to go, go single.
    Hooft: You don’t have to wrestle him, AJ. Just relax.
    Voice: Don’t wrestle him.
    Hooft: Get out of there. Get out of there.
    Grappling coach Neil Melanson: OK, stud. Now, let’s get your hands hot.
    ؟Voice: Why is he wrestling him
    Hooft: This is stupid.
    ?Voice: Why is he wrestling him
    Hooft: (Expletive) it, man. Just get off the cage
    Voice: Get out of there
    ?Voice: Why isn’t he listening
    (Johnson and Cormier are broken up by referee John McCarthy, and Johnson lands kicks.)
    Voice: He’s tired already, DC. He doesn’t need to do this
    Hooft: I don’t know why he’s doing that. We have no (expletive) eyes

صحبت های زمان استراحت :

Hooft: Can you tell me why you’re wrestling? Now, you’re not going to wrestle. You take your distance. Stay away, two steps away. Why are you so worried about everything? The kicks and the knees are really good, but no kicks. Where’s your hands
    Voice: You’re doing great. Don’t (expletive) wrestle him.
    ?Hooft: If you stand your distance, it’s an easy game. Why make it difficult

راند دوم :

Hooft: Movement. Athletic. Movement. That’s it. Take your distance.
    (Johnson reverses against the cage and goes for another takedown)
    Hooft: You need distance.
    Hooft: I’m not saying nothing.
    (Cormier has Johnson on the mat and is setting up a choke)
    Hooft: It’s going the same as last time.
    (Johnson submits to Cormier via rear-naked choke)
    Hooft: Why, why the (expletive) does this happen every (expletive) time, man? Crazy.

کاربر سایت

عضو انجمن
    1,399
    با این تفاسیر رامبول طبق برنامه ای ک داشتن پیش نرفته بود و دلیل اصلی باختشم همین بود.خود من وقتی دیدم رامبول داره میره سمت کشتی شاخ دراوردم.رامبول انگیزه خوبی واسه بازی نداشت و این ک طبق پلنشون عمل نکرد نمیدونم دلیلش چیه.در هر صورت لایت هوی ویت یکی از بهترین های خودشو از دست داد.من ک خودم گریم گرفت وقتی گفت اخرین فایتمه.ب قول یکی ار دوستان خداکنه بخاطر فشار روانی ناشی ار باخت باشه.این دسته بدون اون جذاب نیس حتی اگه جونز برگرده
    نقل قول نوشته اصلی توسط enriqu3 نمایش پست ها
    اینکه کرنر جانسون کلا محیط مبارزه رو ترک کردن توی صحبت هاشون حین مبارزه و زمان استراحت مشخصه :

راند اول :
    Voice: Take your time. Nice. Take your time. Don’t take him down.
    Hooft: Don’t wrestle him.
    Voice: If you’re going to go, go single.
    Hooft: You don’t have to wrestle him, AJ. Just relax.
    Voice: Don’t wrestle him.
    Hooft: Get out of there. Get out of there.
    Grappling coach Neil Melanson: OK, stud. Now, let’s get your hands hot.
    ؟Voice: Why is he wrestling him
    Hooft: This is stupid.
    ?Voice: Why is he wrestling him
    Hooft: (Expletive) it, man. Just get off the cage
    Voice: Get out of there
    (Johnson and Cormier are broken up by referee John McCarthy, and Johnson lands kicks.)
    Voice: He’s tired already, DC. He doesn’t need to do this
    Hooft: I don’t know why he’s doing that. We have no (expletive) eyes

صحبت های زمان استراحت :

Hooft: Can you tell me why you’re wrestling? Now, you’re not going to wrestle. You take your distance. Stay away, two steps away. Why are you so worried about everything? The kicks and the knees are really good, but no kicks. Where’s your hands
    Voice: You’re doing great. Don’t (expletive) wrestle him.
    ?Hooft: If you stand your distance, it’s an easy game. Why make it difficult

راند دوم :

Hooft: Movement. Athletic. Movement. That’s it. Take your distance.
    (Johnson reverses against the cage and goes for another takedown)
    Hooft: You need distance.
    Hooft: I’m not saying nothing.
    (Cormier has Johnson on the mat and is setting up a choke)
    Hooft: It’s going the same as last time.
    (Johnson submits to Cormier via rear-naked choke)
    Hooft: Why, why the (expletive) does this happen every (expletive) time, man? Crazy.

مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    8,663
    مبارز مورد علاقه GeorgesStPierre_Headshot
    تعجب میکنم بعضی از دوستان میگن موساسی خوب نبود.
    به نظرم موساسی خوب فایت کرد.
    به هر حال مقابل وایدمین که هر بار یک خم کشتی گیری مثل رومرو (که قهرمان جهان و نقره المپیک داره) رو گرفته خاک کرده نمیشه مطمئن بود که خاک نمیشی. ولی به خوبی از خاک بلند میشد.
    راند دوم هم که داشت کار وایدمن رو تموم می کرد و وایدمن موقع فرار مدام دستشو یاز کرده بود و انگشتشو تو چشم موساسی می کرد.
    ضمن اینکه دو تا زانوش هم درست بود و یک دست وایدمن موقع ضربات رو زمین نبود.
    اگه داور بازی رو هم اشتباها متوقف نمی کرد وایدمن نمیتونست برگرده و گیگارد ناک اوتش می کرد.

رامبل هم که معلوم نبود می خواد روی کورمیه رو تو کشتی کم کنه یا داره فایت میکنه کلی از انرژیش رو زیر خیمه های کورمیه از دست داد. همینطور نشون داد چقدر جوجیتسوش افتضاح هست بجای اینکه برگرده و بره تو گارد همینطور ثابت رو شکم خوابیده بود.
    به هر حال رامبل از اون فایترهایی هست که بیشتر از زورش استفاده میکنه تا فکرش.

حمایت از سایت
    خرید اکانت ویژه
    info.iranufc.biz@gmail.com:ارتبط با ما
    کاربر ویژه

کاربـر ویژه
    9,725
    زمانی که دیدم این آمریکایی ها گگارد رو بوووو میکردند حالم بهم خورد ازشون انگار که گگارد کاری کرده.
    اینی که میگم به خاطر این نیست که طرفداری بکنم از هم وطنم واقعیته.
    وایدمن خودش میگفت اگه ضرباتش خطا نبوده پس چرا داور مبارزه رو نگه داشت در حالیه که خودش هم مدام داشت فریاد میزد که من هر دو دستم روی زمین بود ولی جو روگن که بهش نشون داد دید ای بابا خیت بالا آوردم. شاید هم از شدت ضربات گگارد گیج بوده و داشته ناک اوت میشده. وایدمن تا دید این ماجرا به وجود اومده شروع کرد به فیلم بازی کردن که انگار مثلا داشته برنده میشده.
    یاد مبارزه رومئو با تیم کندی افتادم. تیم کندی ناک اوت شد بعد داشت کلی بهونه میاورد که چی رومئو 5 ثانیه اضافه تر روی چارپایه نشسته. کلی رومئو رو بووو کردن.
    آقای کریس وایدمن هم هی مدام میخواد برگرده . میخوام صد سال برنگردی اینطوری. با راکهولد مبارزه ریمچ ست کردن براش کشید بیرون بعدش هم به رومئو به اون زیبایی باخت حالا همه میخوان از شونه گگارد بالا برن به موفقت برسن. ماچیدا هم استروید زد جلوی موساسی 5 راند رقصید بعد بهش تایتل شات دادن. گگارد قرار بود مبارزه اولش تو ufc با گوستافسون باشه که گوستافسون مصدوم شد کشید بیرون . مبارزه بعدی به گوستافسون مبارزه با جان جونز رو دادن بهش. خود همین بیزپینگ بی جنم قرار بود با گگارد مبارزه کنه آقای اندرسون سلوا تشریف آورد گفت من حال میکنم الان مبارزه کنم گگارد بد بخت رو کشیدن بیرون تا بیزپینگ با اندرسون سیلوا مبارزه کنه.
    به نظرم موساسی هم جو گیر شد نباید پیشنهاد ریمچ میداد. وایدمن مبارزه رو باخت. اگه بخواد کل هواداران رو راضی نگه داره سرش بی کلاه میمونه. الان حتما برای وایدمن ریمچ ست میکنند بعدش یا مصدوم میشه میکشه کنار یا حالا تا مبارزه کنه دوباره همه چی به ضرر گگارد میشه. اگه میخوان به وایدمن فرصت بدن برگرده خب مبارزه با اندرسون سیلوا رو بهش بدن که الان حریف نداره.
    The respect must be earned, I will not show respect to those who do not deserve to be respected.
    امیر 11 شهریور 1396

کاربر سایت

عضو انجمن
    21
    دقیقا درسته حرف شما
    کاربر سایت

عضو انجمن
    636
    مبارز مورد علاقه VitorBelfort_Headshot
    دوستان امکانش هست ترجمه صحبت های کرنر رامبل رو بزارین، ممنون.
    کاربر ویژه

کاربـر ویژه
    9,725
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam s نمایش پست ها
    دوستان امکانش هست ترجمه صحبت های کرنر رامبل رو بزارین، ممنون.
    راند اول :
    Voice: آروم باش . عجله نکن . نمیخواد خاکش کنی.
    Hooft: با هاش کشتی نگیر.
    Voice: اگر میخوایی این کار رو کنی یه خم بگیر.
    Hooft: مجبور نیستی باهاش کشتی بگیری آنتونی . آروم باش.
    Voice: باهاش کشتی نگیر.
    Hooft: فرار کن از اون موقعیت. خودت رو خلاص کن از اونجا.
    Grappling coach Neil Melanson: خیل خب حالا با دستات کار کن.
    ؟Voice: چرا داره باهاش کشتی میگیره
    Hooft:واقعا احمقانه است.
    Voice: چرا داره باهاش کشتی میگره ؟
    Hooft: ولش کن مرد. خودت رو از قفس جدا کن.
    Voice: خودت رو خلاص کن از اونجا
    Voice: چرا گوش نمیده؟
    (جانسون و کورمیه از هم جدا میشن توسط داور و جانسون یک لگد پرتاب میکنه)
    Voice: اون بهمین زودی خسته شده . نیاز نیست این کار رو بکنه.
    Voice: چرا حرف گوش نمیده این؟
    Hooft:نمیدونم چرا داره این کار رو میکنه؟

صحبت های زمان استراحت :

Hooft :
    میتونی بهم بگی چرا داری کشتی میگیری؟ دیگه کشتی نمیگیری از الان. فاصله ات رو باهاش حفظ کن. دو قدم فاصله بگیر.چرا اینقدر نگران همه چیز هستی؟ لگد و زانو های خوبی زدی ولی دیگه لگد هم نزن. دستات چی شدن. با دستات کار کن.
    Voice: کارت خوبه فقط دیگه باهاش کشتی نگیر.

Hooft: اگه فاصله ات رو باهاش حفظ کنی مبارزه آسون میشه. چرا میخوایی کار خودت رو سخت کنی.

راند دوم :
    Hooft: حرکت کن. حرکت کن. همیه فاصله ات رو حفظ کن.
    (جانسون حریفش رو پشت به قفس میگیره و اقدام مجدد میکنه برای خاک کردن)
    Hooft: تو باید فاصله بگیری.
    Hooft:من دیگه هیچی نمیگم.
    (کورمیه جانسون رو روی زمین داره و داره چوکش رو محیا میکنه)
    Hooft:داره دقیقا مثل دفعه قبل میشه.
    (کوریمه با RNC جانسون رو سابمیت میکنه)
    Hooft: چرا آخه چرا؟ چرا هر دفعه همین اتفاق می افته؟
    امیر 11 شهریور 1396

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)