ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
صفحه 11 از 33 نخست ... 91011121321 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 329
    مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    3,559
    مبارز مورد علاقه AdlanAmagov_Headshot

15 پرسش و پاسخ در زمینه ام ام ای

.
    به نام خدا

______

دوستان محترم اگر سوال یا ابهامی در زمینه هنرهای رزمی ترکیبی و یو اف سی برایشان پیش آمده

می توانند در این تاپیک مطرح کنند

این سوالات حتما توسط کاربران عزیز و یا مدیران پاسخ داده خواهد شد

شرکت در این تاپیک هم اطلاعات سوال کننده و هم اطلاعات پاسخ دهنده را افزایش می دهد

______

با تشکر از همراهی شما

.

پرسش و پاسخ در زمینه ام ام ای
    yang & yin
    " Using no way as way "
    ---
    ,I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once "
    " but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times

Bruce Lee
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    مبارز مورد علاقه Aaron_Riley_Headshot2012
    نقل قول نوشته اصلی توسط P_Knight نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان
    یه سری سوال در مورد رشته ی بوکس داشتم.
    من از هر سبک دیگه ای به بوکس علاقه دارم.دلیل اینکه کیوکوشین هم ترک کردم و میخوام برم موی تای به خاطر اینه که موی تای بیشتر شبیه شبیه بوکسه!حداقل بعضی وقتا داخل رینگ تمرین میکنن و دستکششو دارن و... .
    ولی عاملی که باعث میشه نرم اینه فکر میکنم واسه دفاع شخصی اینا خیلی کارآمد نیست.البته لازمه بگم اصلا اهل دعوا نیستم.تو این بیست و یک سال فک کنم تا حالا یه بارم درگیری فیزیکی نداشتم
    ولی به هرحال دوست دارم که اگه موقعیتش پیش اومد به هرحال کم نیارم!آیا بوکس به درد این حد از دفاع از خود و تو درگیری ها به درد میخوره؟
    بعد اینکه مسلما من اگه برم باشگاهی قرار بوکس آماتور کار کنم دیگه.تو بوکس آماتور همیشه از این کلاه ها استفاده میکنن؟به نظرم میاد که خیلی مثل سبک های کنترلی کاراته اینا کنترل شدست بوکسم.آیا تو بوکس آماتوری هم ضربه ها رو کنترل شده میزنن؟
    اصولا خشونتش )toughness) در حد کیک بوکسینگ و موی تای و... هست؟

والا از سوالاتت حس میکنم یجورایی سر درگم هستی و واقعا هدف و انگیزه ی مشخصی برای رشته ی رزمی نداری.
    ببین دادا هدف دقیقت رو از ورزش مشخص کن برای خودت. که یکی از گزینه های زیره:

1-آمادگی و ورزیدگی برای دفاع شخصی(افرادی که به اماکن خطرناک رفت و امد دارن یا به هر دلیلی در معرض خطرات و سوقصد ها هستن نه فردی مثل شما که تو چنین شرایطی نیستی و تابحال هم نبودی)

2-آمادگی و ورزیدگی صرفا برای سلامت بدن و اعتماد به نفس.

3-علاقه به یه هنر رزمی بخاطر عشق به ذات و ماهیتِ اون هنر.

4-شرکت تو مسابقات و کسب قهرمانی و افتخار تو رشته ی رزمی.

5-شرکت تو مسابقات و کسب درامد از رشته ی رزمی.

شما ممکنه هدفت یک یا چند تا از اینا باشه که لازمه مشخص کنی کدومه.

اما حالا جواب سوالاتت:
    از بین رشته های کنتاکتِ کامل کیک بوکسینگ بیشتر از بقیه و بیشتر از موی تای تمرکز روی دست و بوکسینگ داره،موی تای تمرکزش بیشتر روی ضربات پا،آرنج و زانو هست تا بوکسینگ.
    درمورد اینکه به درد دفاع شخصی میخوره یا نه بستگی داره، دفاع مقابل چه جور حمله ای و چه جور مهاجمی؟ اگر مقصود شما دفاع و مبارزه با یه فرد عادی بدون هیچ مهارت رزمی و ورزشیه مسلما هم بوکس و هم تمام سبک های هجومی دیگه حتی سبک های کنترلی به درد میخوره تو چنین موقعیتی. اگر مقصودت دفاع و مبارزه مقابل یه مهاجم با مهارت های یه سبک هجومیه،بوکس خیلی بیشتر از سایر سبک های هجومی تو چنین موقعیتی بکار میاد. اگر مقصودت دفاع و مبارزه مقابل یه مهاجم با سلاح سرده،بوکس خیلی بکارت نمیاد و سبک هایی مثل دفاع شخصی و هاپکیدو و... بیشتر کمکت میکنه.
    درمورد بوکس حرفه ای و اماتور و کنترلی بودن یا نبودنش، تفاوت بوکس حرفه ای و اماتور تو قوانین برگزاری مسابقاته نه تو نحوه ی اموزش،بوکس چه اماتور و چه حرفه ای سبک کنترلی نیست و اتفاقا شدت ضربه هم لازمه برای درست شمرده شدن مشت تو امتیازدهی،میزان خشونتش بالاست اما بوکس علاوه بر خشونتهای جنبه ی هجومی،ظرافت های تدافعی و تکنیک ها و تمرین های تدافعی خیلی عالی و مفیدی هم داره. چیزی که اصلا تو موی تای یا کیک بوکسینگ بطور اصولی و جدی بهت یاد نمیدن.
    مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    8,663
    مبارز مورد علاقه GeorgesStPierre_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط P_Knight نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان بعد اینکه مسلما من اگه برم باشگاهی قرار بوکس آماتور کار کنم دیگه.تو بوکس آماتور همیشه از این کلاه ها استفاده میکنن؟به نظرم میاد که خیلی مثل سبک های کنترلی کاراته اینا کنترل شدست بوکسم.آیا تو بوکس آماتوری هم ضربه ها رو کنترل شده میزنن؟ اصولا خشونتش )toughness) در حد کیک بوکسینگ و موی تای و... هست؟
    در قوانین جدید در بوکس آماتور ، دیگه از کلاه استفاده نمیشه. ولی استفاده از کلاه ربطی به کنترلی بودن ضربات نداره. در بوکس هیچ ضربه ای کنترلی نیست.تمام ورزشکارهای خوب در رشته های رزمی که دستو پا میزنن یک دوره آموزش بوکس میرن و اصولا برای تمرین دست در کلاس بوکس با بوکسورها تمرین میکنن. ولی مهمترین چیزی که تو بوکس آموزش داده میشه رقص پا هست. چون تمام قدرت ضربات از پا گرفته میشه پس نحوه حرکت و انتقال وزن و جاخالی مهمترین آموزشی هست که در یک کلاس بوکس به یک نو آموز داده میشه که تو کلاسهای رزمی با بی توجهی ازش میگذرن. خیلی از کشتی گیرهای خوب میان تو کلاس بوکس برای آموزش رقص پا. تو دست زدن هم دیگه لازم نیست بگم سرعت دست و قدرت دست یک بوکسور حتی سبک وزنهاش چقدر هست. به نظر من کنترلی بودن یک سبک مثل کاراته دلیل بر ضعفش نیست. یکی از بهترین و شاید بهترین دستو پازن ufc ماچیدا هست که رشته اصلیش کاراته هست. شاید سبک کیوکوشین که شما کار کردین چون گارد رو رو بدن نگه میدارن و تمرکز اصلیشون رو تحمل ضربات سنگین هست باعث میشه سرعت فدای قدرت بشه ولی در خود کاراته گارد بالاست و سرعت ضربات دست هم زیاد. و برای مبارزه خیابونی هم خوب هست. در مورد برتری و ضعف رشته های دیگه ، هم آقا امیر و هم بقیه بچه ها تو همین تاپیک توضیح دادن.
    کاربر سایت

عضو انجمن
    461
    مبارز مورد علاقه ConorMcGregor_Headshot
    اقا نظرتون درباره ورزش کراو ماگا چیه ....؟؟؟ ورزش مال کشور اسرائیل و اونجوری که خودندم خطرناک ترین ورزش جهان که مسابقه نداره و برای جنگ تن به تن
    دو نوع داره یه نوعش تو ارتش اسرائیل اموزش میدن فقط نوع دیگش یه سری از حرکات خطرناکش حذف کرند و برای عموم در دسترس
    تو ایران من جایی ندیدم یاد بدند حضوری ولی یه سایت پیدا کردم تمام حرکاتش برای دانلود قرار داده کسی اطلاعت بیشتری درباره این ورزش داره ....؟؟؟
    به نظرتون این حرکات به صورت شخصی و بدون داشتن استاد تمرین کردن ثمره ای داره کلا هر سبکی بدون استاد میشه به صورت خود اموز یاد گرفت...؟؟؟
    من یه مدت کیک بوکسینگ کار کردم الان شبکیه چشم مشکل پیدا کرده نمیتونم دیگه فایت کنم برای همین فک کردم به صورت انفرادی تمرین کنم...
    مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    8,663
    نقل قول نوشته اصلی توسط Lesnar Smart نمایش پست ها
    اقا نظرتون درباره ورزش کراو ماگا چیه ....؟؟؟ ورزش مال کشور اسرائیل و اونجوری که خودندم خطرناک ترین ورزش جهان که مسابقه نداره و برای جنگ تن به تن دو نوع داره یه نوعش تو ارتش اسرائیل اموزش میدن فقط نوع دیگش یه سری از حرکات خطرناکش حذف کرند و برای عموم در دسترس تو ایران من جایی ندیدم یاد بدند حضوری ولی یه سایت پیدا کردم تمام حرکاتش برای دانلود قرار داده کسی اطلاعت بیشتری درباره این ورزش داره ....؟؟؟
    تو دفاع شخصی چیزی به نام حذف حرکات خطرناک وجود نداره. چون دیگه اون دفاع شخصی نمیشه. شما باید حرکات خطرناک هم یاد بگیرید و نسبت به شرایط تشخیص بدین چقدر خشونت باید بخرج بدین. اینکه میگن حرکات خطرناک حذف شده صرفا برای نگرفتن ایراد از طرف ارگانهای دولتی هست.
    به نظرتون این حرکات به صورت شخصی و بدون داشتن استاد تمرین کردن ثمره ای داره کلا هر سبکی بدون استاد میشه به صورت خود اموز یاد گرفت...؟؟؟ من یه مدت کیک بوکسینگ کار کردم الان شبکیه چشم مشکل پیدا کرده نمیتونم دیگه فایت کنم برای همین فک کردم به صورت انفرادی تمرین کنم...
    میتونین با ویدئو نقاط حساس بدن و نحوه اجرا بعضی تکنیکها رو اگه یک نفر باشه که باهاش تمرین کنید یاد بگیرین. ولی اصولا تو کلاس دفاع شخصی آموزش مبارزه با چند نفر آموزش داده میشه و چند نفر به شما حمله می کنند و شما باید به سرعت و نسبت به سطح تکنیکتون واکنش نشون بدین ، که تو خونه شبیه سازی کردنش غیر ممکنه. بهر حال آموزش انفرادیش هم برای دفاع و واکنش تو درگیری های خیابونی خیلی مفید هست.
    کاربر سایت

کاربـر ویژه
    27
    مبارز مورد علاقه FabricioWerdum_Headshot
    دوستان من یه رفیق دارم کیک بوکسینگ کار میکنه خدایی کارشم خوبه ولی از دعوا کردن میترسه موقع دعوا بدنش میلرزه و قلبش سریع میزنه و کلا چیزایی که بلده یادش میره دلیلش چیه؟

راهی برای از بین بردن این ترس هست ؟
    مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    8,663
    نقل قول نوشته اصلی توسط spartacus نمایش پست ها
    دوستان من یه رفیق دارم کیک بوکسینگ کار میکنه خدایی کارشم خوبه ولی از دعوا کردن میترسه موقع دعوا بدنش میلرزه و قلبش سریع میزنه و کلا چیزایی که بلده یادش میره دلیلش چیه؟ راهی برای از بین بردن این ترس هست ؟
    اینکه میترسه بخاطر این هست که تا به حال مجبور به دفاع از خودش نشده. اینکه میلرزه و ... طبیعی هست ، بخاطر ترشح آدرنالین هست و واسه همه پیش میاد. برای یکی کمتر برای یکی بیشتر. اصولا خیلی ها تو باشگاه خیال میکنن رزمی کار خوبی هست چون تو باشگاه همه دوست هستند و هوای طرف رو دارن و وحشیانه بهش حمله نمیکنن ، ولی تو مبارزات خیابانی طرف به قصد صدمه زدن بهش حمله میکنه. بهترین راه اینه که کلاه بوکس بگذاره و از رفیقش بخواد باهاش تمرین کنه و خیلی با رقص پا از حریف فرار نکنه و سعی کنه با بلوکه کردن ضربات مشت حریف به سمتش بره و آروم رو ضرباتش مشت بزنه(بعد از آماده تر شدن میتونه رقص پاهای لحظه ای هم بهش اضافه کنه). شبیه همین کاری که کین ولاسکز انجام میده. مورد بعدی در دفاع از خود در مبارزات خیابانی سرعت عمل هست یعنی باید ضربات انفجاری بزنه. میتونه با تک ضربه های ناک اوت کننده رو کیسه شروع کنه و بعد از هر ضربه مکانشو عوض کنه و پشت سرش 2 یا 3 ضربه سریع به کیسه بزنه(عوض کردن مکان خیلی مهمه). هوشیار بودن و هدف ثابت نبودن در دفاع از خود خیلی کمک میکنه. و اصول کلی تو دفاع از خود با چند نفر این هست که سعی کنی جوری جابجا بشی که حریفها تو یک راستا و پشت سر هم قرار بگیرند و نفر جلویی رو بزنی. و بقیه چون جلوشون رفیق خودشون هست برای اون لحظه از دور خارج میشن. و برای دفاع از خود با کسی که سلاح سرد داره باید آموزش دید و اصولا آموزش دیده هاش هم تا جایی که امکان داره سعی میکنن از مبارزه با این افراد پرهیز کنن. ورزشی هم که تا حد زیادی ترس آدم رو از بین میبره بوکس هست.
    ویرایش توسط sohrabb : 2015/06/17 در ساعت 18:22
    مدیر کل سایت

مديرکل سايت
    36,344
    مبارز مورد علاقه AndersonSilva_Headshot
    البته ما اینجا اموزش دعوا نمیدیم به کسی.....
    به جای واژه دعوا از دفاع از خود استفاده بشه بهتره...
    با تشکر

همکاری در بخش خبر و ترجمه ارتباط با ادمین

ارتباط در تلگرام:@iranufcsite
    ------------

تبلیغات در ایران یو اف سی

کانال تلگرام ایران یو اف سی

کاربر سایت

عضو انجمن
    319
    مبارز مورد علاقه ChrisWeidman_HeadshotBelt
    اقا نظرتون درباره ورزش کراو ماگا چیه ....؟؟؟ ورزش مال کشور اسرائیل و اونجوری که خودندم خطرناک ترین ورزش جهان که مسابقه نداره و برای جنگ تن به تن
    دو نوع داره یه نوعش تو ارتش اسرائیل اموزش میدن فقط نوع دیگش یه سری از حرکات خطرناکش حذف کرند و برای عموم در دسترس
    تو ایران من جایی ندیدم یاد بدند حضوری ولی یه سایت پیدا کردم تمام حرکاتش برای دانلود قرار داده کسی اطلاعت بیشتری درباره این ورزش داره ....؟؟؟
    به نظرتون این حرکات به صورت شخصی و بدون داشتن استاد تمرین کردن ثمره ای داره کلا هر سبکی بدون استاد میشه به صورت خود اموز یاد گرفت...؟؟؟
    من یه مدت کیک بوکسینگ کار کردم الان شبکیه چشم مشکل پیدا کرده نمیتونم دیگه فایت کنم برای همین فک کردم به صورت انفرادی تمرین کنم...
    سلام دوست عزیز
    کراوماگا در حال حاظر کارآمدترین دفاع شخصی محسوب میشه چون حرکاتش بر پایه عکس العمل طبیعی بدن پایه ریزی شده در نتیجه با تمرین به صورت سریع و بدون فکر کردن به پیچیدگی نحوه ی اجرا میتونه دفاع کنه و حرکاتش بر پایه بیشترین صدمه در کمترین زمان (تو دفاع در مقابل چند نفر اولین اصله) و به دو صورت دفاع از اول شخص و دفاع از سوم شخص(برای بادیگارد ها) آموزش داده میشه نوع نظامی طبیعتا حرکات همراه با سلاح و حرکات تکمیلی بیشتری نسبت به نوعی که در ابتدا وارد اروپا شد داره
    با نگاه کردن میتونین آشنایی پیدا کنید ولی حافظه ی ماهیچه ای تو مبارزه اولین شرط برتریه که با تماشا حاصل نمیشه
    یادگیری اینگونه دفاع شخصی ها تو اجتماع عادی مثل گذاشتن چاقو تو جیبه اول باید اون خوی بی احساسی و برتری طلبی(تقریبا حیوانیه)اسراییلی داشته باشین دوم یه حساب پر برای دیه دادن

پ ن:دفاع شخصی مال دفاع از جون و مال تو شرایط اضطراریه نه استفاده تو دعوا با چند نفر مثل خودمون

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
    کاربر سایت
    عضو انجمن
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط imansafaii نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان خوب الان من با این تقاسیر چه کنم؟
    برم کلاس mma یا نه؟ خود مربیمم گفته باهات bjj و موی تای و کیک بوکس و حتی کشتی کار میکنم .
    من یه چیزای دیگه پرسیدم ، میخوام بدونم به سیستم بدنم سیستم دفاعیم آسیبی میزنه؟ و صورتم ممکنه در صورتی که فایت نکنم هم آسیبی ببینه؟
    آرش جان میشه آدرس باشگاهتونو خصوصی بفرستید برام؟ بعد تو باشگاه شما نوجوان زیاده ؟ یا مثل اینجایی که من رفتم همه سنشون بالاست؟
    سلام دوست عزیز میشه آدرس باشگاه این ینده خدا صابر قربانی رو بدی برم از نزدیک یه نگاهی بندازم ببینم این آموزش mma در چه سطحی آموزش میده
    کاربر سایت

عضو انجمن
    4
    مبارز مورد علاقه KhabibNurmagomedov_Headshot
    بالاتر از پل صدر باشگاه بولینگ عبدو یا شهید چمران روزهای فرد ساعت 19.30 الی 21 . مربی خوبیه باید برید به قسمت سالن وان کان (هنرهای رزمی) توی اون سالن که ته باشگاه هستش هم 2 قسمت هست اون ساعت
    یکی وینگ چون که افتضاح سطح پایینه 5 6 تا مرد بدهیکل سن بالا بدون هیچ تجهیزاتی سمت چپ سالنش ام ام ای هستش
صفحه 11 از 33 نخست ... 91011121321 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 329

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)