ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    مبارز مورد علاقه Aaron_Riley_Headshot2012

Icon154 نتایج مسابقه بوکس میودر پکیاو Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao

ریز نتایج مسابقه

Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao

....(Manny Pacquiao (C..... .vs (Floyd Mayweather, Jr. (C

.

.
    .

.
    s
    نتایج مسابقه بوکس میودر پکیاو  Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao

وزن مبارزه: 145 پاوند
    12 راند 3 دقیقه ای مبارزه برای عناوین قهرمانی
    دسته ی Welterweight

نتیجه

ریز نتایج در 12 راند
    .
    0 ناک داون 0
    ​.
    429
    .
    کل ضربات پرتاب کرده
    ​.
    435
    ..
    81
    .
    19%
    ..
    کل ضربات تمیز
    .
    دقت
    .
    148
    .
    34%
    193 ضربات Jab پرتاب کرده 267
    .
    18
    .
    9%
    .
    ضربات Jab تمیز
    .
    ​دقت
    .
    67
    .
    25%
    236 ضربات قدرتمند پرتاب کرده 168
    .
    .
    63
    .
    27%
    .
    ضربات قدرتمند تمیز
    .دقت.
    .
    81
    .
    48%

.

.برنده
    (تصمیم متفق داوران)

.

وزن مبارزه: 146 پاوند

لیست امتیازدهی قضات

ROUND DAVE MORETTI BURT CLEMENTS GLENN FELDMAN
    1 10-9 10-9 10-9
    2 10-9 10-9 10-9
    3 10-9 10-9 10-9
    4 9-10 9-10 9-10
    5 10-9 10-9 10-9
    6 9-10 9-10 9-10
    7 10-9 10-9 10-9
    8 10-9 10-9 10-9
    9 10-9 9-10 9-10
    10 10-9 9-10 9-10
    11 10-9 10-9 10-9
    12 10-9 10-9 10-9
    TOTALS 118-110 116-112 116-112

کاربر سایت

عضو انجمن
    545
    من نفمیفهمم بازی کلا تو دسته پکیا بود تعداد ضربات تعدادمشت های زده شده کنترل بازی نمیفهمم این امار یعنی چی کل بازی رو به دقت دیدم به هیج وج تعداد مشت های فلوید به پکیانمیرسه حتی تو پیج های خارجی هم به این معترضن
    اقاامیر نظرتو چیه واقعاانصفانه بود!!!!!!!!
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    نقل قول نوشته اصلی توسط moein نمایش پست ها
    من نفمیفهمم بازی کلا تو دسته پکیا بود تعداد ضربات تعدادمشت های زده شده کنترل بازی نمیفهمم این امار یعنی چی کل بازی رو به دقت دیدم به هیج وج تعداد مشت های فلوید به پکیانمیرسه حتی تو پیج های خارجی هم به این معترضن
    اقاامیر نظرتو چیه واقعاانصفانه بود!!!!!!!!

خب اونچه که مسلمه به چشم من هم پکیاو بسیار تهاجمی تر بود و ضربات بیشتری زد اما باید ببینیم ما از جایگاه یه تماشاگر عادی و غیر حرفه ای باید نگاه کنیم برای تشخیص برنده یا با آگاهی از قوانین بوکس حرفه ای این کارو بکنیم؟
    ملاک های امتیازدهیِ قضات به مبارزها تو بوکس با MMA متفاوته،تو بوکس نقاط مجاز برای ضربه زدن و همینطور شرایط یه ضربه ی تمیز و مورد قبول داورها برای کسب امتیاز بسیار محدودتر از MMA هست.
    تو بوکس حرفه ای نقاط مجاز شامل سر و صورت(فقط تو محدوده ای که جلوی بدن محسوب میشه) و سینه و شکم و پهلو(باز هم فقط تو محدوده ی جلوی بدن) هستش،این یعنی تمامی ضرباتی که به دست و بازو و دستکش یا انتهای شونه و گردن برخورد میکنه هرچقدر هم باقدرت باشه حائز امتیاز نیست. شرایط یه مشت تمیز(clean punch) تو بوکس برخورد قسمت بالای پنجه ی دستکش هست نه قسمت داخل،خارج و یا پایین پنجه. بنابراین تمامی ضرباتی که بواسطه ی داک کردن یا اسلیپ کردنِ حریفِ مفعول ضربه بطور ناقص و با قسمتهای غیرمجاز دستکش میشینه امتیازی بدنبال نداره.
    بطور کلی معین جان فاکتورهای امتیازدهی تو بوکس 4تاست:

1- تهاجم موثر
    2- مشت تمیز
    3- دفاع موفق
    4- مدیریت رینگ

تو فاکتور اول نکته ی خیلی مهم همون کلمه ی "موثر" هست. پکیاو بسیار هجومی مبارزه کرد اما از نظر موثر بودن حملات(یعنی منتهی شدنِ حمله به مشت تمیز با مشخصاتی که گفته شد) نسبی بود.

تو مورد دوم خب اونطور که آمار رسمی نشون میده،و بعلت اینکه ناظر و برگزار کننده ی این رقابت سه سازمان بزرگ پروموشن اصلی بوکس حرفه ای تو جهان بود امکان تقلب و اشتباه تو ثبت این آمار رسمی واقعا پایین هست،تعداد مشت های تمیز وارد شده توسط میودر بیشتر بوده. این مسابقه به گونه ای بود که به چشم من و شما تعداد ضربات پکیاو خیلی بیشتر بود همونطور که تو این آمار هم نشون داده شده تعداد مشت های قدرتمند(منظور ضربات غیر از jab،مثل هوک،آپر،اوِر) برای پکیاو 236 و میودر 168تاست اما وقتی از چشم یه قاضی بوکس با درنظر گرفتن قوانین و اون شرایطی که برای مشت تمیز و دارای امتیاز گفتم به مسابقه نگاه کنیم متوجه میشیم میودر به دلیل اینکه ضرباتش رو تو ضدحمله پرتاب میکرد و با زمانبندی و واکنش فوق دقیقی که ازش میشناسیم این کارو میکرد طبیعتا ریت و دقت بالاتری داشت و تعداد کمتری ضربه پرتاب کرد اما تعداد بیشتریش رو نشوند و مشت تمیز بود. اما پکیاو متاسفانه بیشتر ضرباتش داک میشد و با اینکه منو شما برخورد میدیدیم با تن میودر اما خیلی هاش یا رو دست و دستکش فرود میومد یا بدلیل جابجایی های سریع میودر بطور ناقص برخورد میکرد.

تو مورد سوم خب این یک فاکتور مختص بوکس هست که تو قضاوت MMA اصلا وجود نداره،, و البته بنظر نمیاد دیگه نیاز به توضیح باشه که تو مقوله ی دفاع میودر یه استاد مسلمه و اصلا سبکش بر پایه ی دفاع هستش و طبیعتا همونطور که دیدیم تو این مبارزه هم تو دفاع واقعا موفق تر از پکیاو بود،گرچه اونطور که آمارها نشون میدن پکیاو هم تو دفاع بهتر از تمام حریف های قبلیِ میودر بوده و درصد ضرباتی که از کل ضرباتِ میودر دریافت کرده پایین تر از بقیه بوده ولی به هر حال دفاع میودر برتر بود.

تو مورد چهارم فکر میکنم بطور مشخص غیر از چند راند و اون هم قسمتی از اون راندها که میودر بعضا رو به دیکته کردن گام ها میاورد،در تمام مبارزه پکیاو مبارز برتر رینگ از لحاظ کنترل و مدیریت زمین بود.

باتوجه به موارد بالا پس واسمون مشخص شد که پکیاو در دو مورد مدیریت رینگ و تهاجم موثر بهتر عمل کرده و میودر تو دو فاکتور دفاع موفق و مشت تمیز موفق تر بوده. بنابراین از نظر تعداد این فاکتورها مساوی هستن و برتری ای به هم ندارن از لحاظ کمی،اما باتوجه به اینکه از بین این فاکتورها مشت تمیز بیشتر مورد توجه هست همیشه تو اکثر رشته های هجومی و بیشتر مطابق فلسفه ی بوکسه بخاطر همین تو راندهایی که میودر تعداد ضربات تمیز بیشتری رو نشونده قضات راند رو به اون دادن.

بطور کلی استراتژی ای که تو این مسابقه از میودر دیدیم تقریبا همون چیزی بود که همیشه کار میکرد و تو پیشبینی مبارزه هم چند روز قبلش توضیح داده شد:
    دفاع مطلق همراه با ضربات jab دقیق تو ضدحملات طی راندهای 1 تا 4،
    استراتژی Rope-a-Dope محمدعلی طی راندهای میانی برای خسته کردن حریف بدون دادن امتیاز زیاد. (بطور کلی این استراتژی برپایه ی دفاع با گارد بسته و جابجایی کم نزدیک طناب های رینگ هستش که حتما بخوبی خاطرتون هست که میودر چطور با گارد کامل کنار طناب های رینگ پکیاو رو به زدن ضربات قدرتی وامیداشت اما بیشتر اونها بدلیل برخورد ناقص و یا برخورد با دست و نقاط بی امتیاز حاصلی جز از دست رفتن انرژی برای پکیاو نداشت...اوج استفاده از این استراتژی رو تو مبارزه ی محمدعلی و جورج فورمن ببینید)
    سرانجام بیرون اومدن نسبی از لاک دفاعی و استفاده از خستگی حریف برای ثبت حملات و ضربات تمیز بیشتر تو راندهای پایانی.

اینها چیزایی بودن که تو این مسابقه اتفاق افتاد و متاسفانه طبق قوانین قضاوت بوکس،سبک مزخرف میودر به سبک زیبای پکیاو پیروز شد و با همون شیوه ی دفاعی و مبارزه ی محاسباتی و هوشمندانه یا به اصطلاح چرتکه ای که مورد انتقاد تایسون بود تونست راندهای بیشتری از داورها بگیره.
    اما چیزی که برای من جالبه درجه ی منفور بودن این شخصه بطوری که دیدیم تو کشور خودش چندهزار تماشاگر هم وطنش حریف خارجیشو تشویق میکردن یکصدا و خواستار بردش بودن،این خیلی حرفه. حتی زمانیکه رقابت تموم شد و از حرصش بخاطر این هو شدن ها به اون شکل رفت بالای گوشه رینگ و یجورایی با حرکاتش به این واکنش های تماشاگرها اعتراض کرد هم باز صدای هو شدن بطور واضحی بیشتر از صداهای تشویق بود و زمانی که پکیاو رفت بالای گوشه رینگ صدای تشویق ها بلند شد. میودر نه تنها بخاطر مسایل شخصیتی بلکه بخاطر سبکش منفوره و منم اصلا از نتیجه مسابقه راضی نیستم و دوست داشتم پکیاو پیروز بشه و اصولا پیروزی رو حق بوکسور مهاجم میدونم اما به هر حال طبق قوانین نتیجه این شد.
    یادمه تو یه تاپیکی یکی از دوستان که بنظر میرسید از اون تماشاگرها و طرفداران نتیجه گرا و کمیت بین بود که فقط با دیدن رکورد از یه مبارز افسانه میسازن نظری داده بود که "میودر افسانه ای بدون شک بهترین بوکسور تاریخه،مارسیانو فقط هفت سال بدون شکست بود و میودر 15 سال و..." اما واقعیت اینه که مارسیانو یه بوکسورِ Swarmer بود و رکورد 0-49 اون با سبک هجومی کامل و مبارزه داخل گارد حریف بدست اومده بود که با این سبک خیلی حرفه که هیچ وقت ناک اوت نشده باشی تو 49 مبارزه،اما میودر یه Out-Boxer هستش و برای یه بوکسور با این سبک شکست نخوردن و ناک اوت نشدن بسیار بسیار آسون تر از یه بوکسور سوارمره. مارسیانو مدام حمله میکرد و فشار میاورد و داخل گارد حریفش بود و ناک اوت میکرد(نرخ ناک اوت 49 پیروزی 43 ناک اوت-%88) اما میودر مدام مثل یه مارمولک میلغزه و فقط دنبال بیرون از خطر موندن و امتیاز گرفتنه(48 پیروزی 26 ناک اوت-%54) خب بنظر شما کدوم بوکسور هنرمند تر بوده؟!
    من به هیچ وجه منکر بزرگی میودر و توانایی های اون و حتی این سبک مبارزه در بوکس نیستم اما رکورد 0-48 میودر با سبک تدافعی و چرتکه ایش برای من ارزش زیادی نداره.

ببخشید که طولانی شد،چون سوال خیلی ها بود این مساله سعی کردم تحلیل کاملی ارائه کنم.
    کاربر سایت

عضو انجمن
    116
    مبارز مورد علاقه Chuck_Lidell_500x325
    سلام خسته نباشی به نظر من که floyd همونطور که انتظار میرفت بازی رو با 8-9 راند برد، بازی رو برنده شد. این نظر فقط من نیست هم گزارشگر و هم بوکسر های سبک وزن مثل amir khan این طوری فکر میکنند مشکل ما اینه که سطحی نگاه میکنیم - خوب استایلشcounting attack واسه همین هیشکی از این سبک بازی خوشش نمیاد . اگه یادتون باشه بازی با مارکوس مایدانا هم میگفتند جرا اون برنده نشد تو اون بازی برای مثال تو یکی از راندها مایدانا از 22 مشتی که ول داد 2 یا 3 تاش خورد ولی برعکس، floyd از 13-14 تایی که ول داد 12 تاش خورد... ولی هر کی یه نظری داره که محترمه
    کاربر سایت

عضو انجمن
    319
    مبارز مورد علاقه ChrisWeidman_HeadshotBelt
    من از بوکس چیزی سر در نمیارم ولی میدونم که توی بوکس تمام ضربات امتیاز ندارن ولی بازم من تو گزارشگر بازی رو میدیدم کارشناس اش که فروتن گل آرا بود که خودش از قهرمانای سبک وزن بوکس + گزارشگر جفتشون از نتیجه مسابقه کف کرده بودن سایت های خارجی ام همین بود
    البته قبل مسابقه ام هر چی نظر خونده بودم همشون گفته بودن(جتی طرفدارای پاکیاءو) یا مانی با ناک اون میبره یا بکشه به رای قضات 100% می ودر برنده اعلام میکنن!!!
    حالا چرا همه چشم بسته میگفتن داورا به میودر رای میدن نمیدونم

پ ن:با حداقل 120میلیون دلار پکیائو تا 4نسل بعدشم برنده ی این مسابقه بودن بازنده نداشت

پ ن:این اولین پستم بود تازه با این سایت آشنا شدم آقا دمتون گرم حیلی سایت عالیه من که بخش مستند و کرییر خیلی بدردم خورد
    کاربر سایت

عضو انجمن
    262
    مبارز مورد علاقه RonaldoSouza_Headshot
    امیر یه خبرهایی از تبانی داوران هست!
    اینطور خوندم که مانی کنج قرمز بود و فلوید کنج آبی، و داورا چون به کنج ها امتیاز میدن و نه به اسم ها خیلی عجیب بود که امتیازات ثبت شده در برگه داوری به نفع کنج قرمز بوده ولی نتیجه عکس انتخاب شده!
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_k نمایش پست ها
    امیر یه خبرهایی از تبانی داوران هست!
    اینطور خوندم که مانی کنج قرمز بود و فلوید کنج آبی، و داورا چون به کنج ها امتیاز میدن و نه به اسم ها خیلی عجیب بود که امتیازات ثبت شده در برگه داوری به نفع کنج قرمز بوده ولی نتیجه عکس انتخاب شده!

سلام
    منم خوندم اون مطلب رو اتفاقا اما اصلا عاقلانه نیس بنظر میرسه شیرینکاری یه عده ست. اینکه تو گوشه ی اشتباه نشستن تو بین راندا درسته اما علاوه بر رنگ کرنر،اسم بوکسورا کاملا واضح تر و مشخص تر از رنگ کرنرشون نوشته شده بالای برگه امتیازدهی،یعنی قضات انقد اسگلن که هر سه تا نفهمن دارن تو ستون زیر اسم کدوم بوکسور امتیازشو مینویسن؟! توجه کن به چهار راندی که پکیاو رو پیروز دونستن،دقیقا راندهاییه که واقعا پکیاو بطور ملموس بهتر بود،اگر این لیست جابجا بود باید میودر تو اون چهار راند بهتر میبود دیگه درسته؟ قضات به کرنر اصلیِ درنظر گرفته شده از قبلِ مسابقه برای مبارز امتیاز میدن حالا چه بوکسور بین راند تو اون کرنر بشینه چه اصلا نشینه وسط رینگ برقصه!!
    یعنی درواقع درست مثل UFC که قبل از مسابقه کرنر آبی برای یه فایتر و قرمز برای فایتر دیگه درنظر گرفته میشه(و حتما دقت کردی رنگ چسب رو دستکش اونها هم مطابق با کرنرشونه) تو بوکس هم پیش از مبارزه کلا تعیین میشه میودر قرمز پکیاو آبی،و لیست هم باتوجه به این تعیین، تهیه میشه،پس چه مبارزها تو کرنر آبی رینگ بشینن چه قرمز داورها به کرنر درنظر گرفته شده و حقیقی برای هر بوکسور امتیاز میدن نه اینکه تو هر راند نگاه کنن ببینن طرف کجا نشسته اگر جابجا نشست اونا هم برن تو لیست جابجا ثبت کنن. قضات از ابتدا میدونن میودر مبارز قرمزه و پکیاو آبی و باتوجه به این امتیاز ثبت میکنن حالا چه تو کرنر خودشون بشینن بین راند چه نه.
    بنابراین امکان سهو و خطا به این شکل که کاملا مردوده و واقعا ادعاش هم مضحکه،اما از نظر تبانی ،این چجور تبانی کردن داورهاست که به این شکل بچگانه این کارو بکنن که صد درصد بلافاصله بعد مسابقه لو بره کارشون!!؟!

همونطور که تو عکس میبینین از قبل کاملا مشخص کرنر قرمز برای میودر و کرنر آبی برای پکیاو درنظر گرفته شده و
    اصلا اینو تماشاگر عادی هم پیش از مسابقه میتونه بفهمه،همیشه مبارز قرمز سمت چپِ پوستر رویداده و مبارز آبی
    سمت راست، میودر و پکیاو بین راند تو کرنر اشتباه نشستن تو رینگ، ولی بهرحال قضات طبق لیست تو کرنر واقعیِ
    درنظر گرفته شده برای هر مبارز امتیاز ثبت میکنن. همونطور که مشخص کردم با فلش میبینین که اسم مبارزها بطور
    کاملا واضح و کامل تر از رنگ کرنر نوشته شده
    کاربر سایت

عضو انجمن
    262
    مبارز مورد علاقه RonaldoSouza_Headshot
    مرسی برار، زحمتت دادیم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)