ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    مدیر بخـش

مــدیر بخش
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot

17 الکساندر کارلین بزرگترین کشتی گیر تاریخ (قسمت دوم )

الکساندر کارلین بزرگترین کشتی گیر تاریخ (قسمت دوم )

درسال 2011 درامد الکساندر کارلین 3/1 میلیون روبل روسیه تخمین زده شد .

کارلین و همسرش دوقطعه زمین با مساحت 15 هزار متر مربع دارند و مساحت خانه های ان هزاران متر مربع است .

کارلین با همسرش اولگا ازدواج کرد .انها 2 پسر بنام دنیس وایوان ویک دختر بنام واسلیسیا دارند .دنیس متولد 1986 است .او اوایل کشتی کار میکرد ولی ان را رها کرد و به سمت مسابقات اتومبیل رانی رفت ایوان متولد 18 اکتبر 1994 است که توسط مربی کوزنتسوف در کشتی فرنگی ودر سنگین وزن رقابت میکند .و واسلیسیا که متولد 1999 است یک ژیمناستیک کار است ودر سطح حرفه ای رقابت میکند .کارلین همه پیروزی هایش رو به همسرش اولگا تقدیم میکرد

کارلین میگوید ...من پسرم را مجبور نکردم که کشتی را انتخاب کند فقط به او گفتم که بجای ماهیگیری بیهوده روی تخت خوابیدن بیخود وگشتن در اینترنت یک ورزش درست را انتخاب کند

رکورد کشتی الکساندر کارلین خیره کننده است .او 887 پیروزی وتنها 2شکست در دوران کشتی خود داشت است .اولین شکست او درسال 1987 مقابل ایگور روستروستکی ودرمسابقات قهرمانی اتحاد جماهیر شوروی بود که 1 بر صفر مغلوب حریف خود شد .کارلین در ان زمان 19 ساله بود. و دومین واخرین شکستش در مقابل رولان گاردنر امریکایی در مسابقات المپیک سیدنی بود که در فینال با نتیجه 1 بر صفر مغلوب حریف خود شد .لازم به ذکر است که در ان زمان قوانین کشتی تغییر کرده بود ویکی از عوامل شکست کارلین هم همین بود .کارلین در سال 1997 گاردنر را شکست داده بود

ازسال 1992 مسابقات سالانه کشتی به افتخار او در نوویسبیرسک برگزار میشود .در سپتامبر 1997 بعنوان مرد سال نوویسبیرسک انتخاب شد

کارلین یکی از کسانی بود که مشعل المپیک زمستانی 2014 سوچی را حمل کرد .درکنار کارلین تنیسور معروف روسی ماریا شارا پووا وقهرمان پرش با نیزه جهان یلنا ایسینبایووا این مشعل را حمل کردند

درسال 1988 با وجود تب شدید و ضربه سختی که به سرش وارد شده بود توانست برای اولین بار قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شود .ضربه مغزی او انقدر شدید بود که پزشکان اصرار داشتن که کارلین نباید در المپیک شرکت کند ولی او درالمپیک سئول شرکت کرد وقهرمان المپیک شد

کارلین میگوید ..من 6 ماه قبل از مسابقات المپیک سیدنی تصمیم گرفته بودم که از کشتی خدا حافظی کنم .من همیشه یک فرد منظم بودم ولی دران زمان هم نظم و انضباط وهم خلاقیت وهم مبارزه در تمریناتم کمتر شده بود .من بازیهای المپیک سیدنی را بعنوان اخرین مسابقاتم حساب کردم .شاید این اشتباه من بود.من اگر برنامه ریزی کرده بودم که بعد از المپیک حتما باید خود را برای مسابقات جهانی اماده کنم حالت هیجانی وعاطفی که در سیدنی داشتم متفاوت میشد

کارلین میگوید ...بعد از شکست در فینال المپیک سیدنی اولین کسی که با من صحبت کرد پدرم بود .پدرم برای اولین بار با من به مسابقات امده بود.او پائین امد وبه من یک جمله شگفت انگیز وخارق العاده گفت..تو زنده هستی نگران نباش .پس از ان ما با هموطنانم از دهکده المپیک رفتیم.من پرواز سختی داشتم .وقتی من به نوویسیبرسک رسیدم با استقبال بی سابقه ای روبه رو شدم .واقعا شگفت انگیز بود.هیچ وقت چنین استقبالی از من نشده بود.مردمان شریف ..شهردار ..فرماندار ..ارکستر و....همه امده بودند

کارلین میگوید ...ما به دلیل مشکلاتی که در راه برای اسبابمان پیش امد نتوانستیم مدال ها را با خود حمل کنیم وانها را در پاکت گذاشتیم .وقتی نزدیک پله رسیدم پسر 5 ساله ام به من نزدیک شد و گفت..پدر مدالت کجاست ؟ اینجاست .چرا رنگش سفید است؟ ما از اینها در خانه زیاد داریم ولی همه انها زرد هستند !

بعد از شکست کارلین درفینال المپیک سیدنی روزنامه های ورزشی این کشور در صفحه اول خود نوشتند ..قهرمان بزرگ وبی نظیری که هرگز بر سکوی دوم جهان والمپیک قرار نگرفته بود روز گذشته به پای چوبه دار برده شد واز ان بالا رفت

اندازه پای الکساندر کارلین 51 است
    او میگوید .من قبلا فقط چکمه هایی که برای تراکتور ساخته میشد را میتونستم بپوشم ولی الان خیلی اسان تر شده است

درسال 2011 اعلام شد که الکساندر کارلین 3 موتور سیکلت و 7 ماشین دارد .
    کارلین میگوید ...من 2 موتور مینی ATV و یک موتور هارلی دارم .من این موتور را در یک مسابقه بردم وبیشتر از 50 کیلومتر با ان نرفتم وبعدش من ان را اوردم تو کاراژ و دیگر جایی باهاش نرفتم .
    کارلین میگوید ..من عاشق ماشین هستم .ساده ترین ماشینم مرسدس است .و اورجینال ترین ماشینم کامایا لاکچری -ولگا نسخه 21 است که در سال 1963 وبا کمترین نمونه های مشابه توزیع شد.من ان را به دوستانم دادم .
    کارلین میگوید ..من ترجیح میدهم خودم پشت ماشین بشینم ورانندگی کنم .ما در شهرستان زندگی میکنیم اما به حومه شهر نزدیک هستیم وبه همین خاطر به ماشین نیاز داریم.

در سال 1993 در مسابقات جهانی استکهلم الکساندر کارلین در اولین مسابقه خود در مقابل مت غفاری درحالی که دودنده سمت راستش به شدت اسیب دیده بود بازی را برد و در نهایت قهرمان جهان شد .بعدها مت غفاری در مصاحبه هایش گفت ...من در حالت خاک قصد بارنداز کردن کارلین را داشتم که کارلین فریاد زد دنده ام شکست .داور وسط کشتی را قطع کرد و داوردر عین ناباوری به من اخطار داد .درنهایت کارلین بازی را برد.بعد از پایان مسابقه رئیس فدراسیون کشتی سوئد نزد من امد وبه من دلداری داد

کارلین میگوید ..پرسروصدا ترین قهرمانی جهان در سال 1993 در استکهلم بود .من یک روز تولد داشتم وان دراین روز با مت غفاری بود .دودنده راستم دراین مسابقه شکست وبا کوچکترین فشار این دندها ی اسیب دیده به کبدم فشار وارد میکرد ومن در دهانم احساس وطعم ومزه صفرا میکردم ..نکته جالب اینکه ساشا ایگناتنکو دارای دوعنوان قهرمانی نیز یک دنده اش در مسابقات شکسته بود اما دنده چپش .وما هم اتاق بودیم .دوناقص وهمراه

در دسامبر 1995 درجه سرهنگ پلیس خدمات مالی به کارلین اهدا شد.کارلین از سال 1995 تا 1999 در اداره پلیس مالی دولت فدرال بعنوان یک متخصص برجسته از وزارت دفاع فیزیکی شروع به کار کرد .

در ماه مارچ 1996 ودر مسابقات قهرمانی اروپا دربوداپست مجارستان کارلین در مسابقه با دیمیتری دیبیلکو عضله پکتورالیس ماژور در سینه راستش به شدت اسیب دید ویک هماتوم نیم کیلویی
    باعث شده بود که عملا او نتواند ازدست راستش استفاده کند .با این حال پزشکش والری اخاپکین گفت که کارلین میتواند مسابقه بدهد .کارلین بایک دست توانست دریک مبارزه به معنای واقعی پیتر کوتکای اوکراینی را در فینال شکست دهد وهمه را مات ومبهوت هنرمایی خودش کند

کارلین میگوید ...ارتوپدی مجارستان به من گفت که شما 9 ماه دیگر میتوانی یک لیوان را با دستت برداری .اما والری اخاپکین دراین مورد نظر متفاوتی داشت .او یک ماه ونیم قبل از المپیک اتلانتا به نوویسبیرسک امد وهر روز 9 بار برای درمان و ترمیم بروی من کار کرد.دران زمان او یک تکنیک جدید اموزش دیده بود که با ان اسیب ورزشکاران را در مدت زمان کوتاهی ترمیم میکرد .او هرگز دراین باره صحبت نکرد .

کارلین دلیل بهبود سریع اسیب های خود را دکتر تیم ملی کشتی روسیه والری اخاپکین میداند .کارلین میگوید ...اوخاپکین طول عمر دوران ورزشی من را چند سال افزایش داد

کارلین درباره روزهای نمایندگی خود میگوید ..من همیشه ساعت 6/30 ازخواب بیدار میشوم .من مطمئن هستم کسی که زود بیدار میشود خداوند به او میبخشد .من چند حرکت کششی و ژیمناستیک و بشین باشو را انجام میدهم .اگر جلساتم زود هنگام نباشد مطالعه میکنم .سپس کار اغاز میشود.من حدود نیمه شب میخوابم

کارلین تصویر بزرگی از پیوتر استولیپین را در دفتر خود اویزان کرده است .کارلین میگوید ..در زمانی که من هنوزمعاون نبودم کتاب svyatoslv rybas که درباره زندگی ومرگ استولیپین بود را خواندم .من به او علاقمند شدم .استولیپین برای من سمبل چطور خدمت کردن است .برای من او از یک طرف سمبل هویت ماست واز طرف دیگر برای همه یگانگی اش رانشان داد که ما باید نسبت به کل جهان شفاف باشیم (لازم به ذکر است که پیوتر استولیپین نخست وزیر نیکولای دوم اخرین سزار از سلسله رومانف بود که اصلاحات اجتماعی واقتصادی زیادی را انجام داد )

کارلین میگوید ...اخرین باری که گریه کردم درسینما بود .من برای دیدن فیلم افسانه شماره 17 به سینما رفتم .طرز برخورد مربی و ورزشکار رو دیدم .من احترام زیادی برای مربیم ویکتور کوزنتسوف ودستیارش رومن ولاسف قائلم .این لحظه از فیلم من اشک ریختم و وقتی عناوین امد این فکر به ذهنم رسید که چهل سال گذشت سپس ما سعی کردیم دنیا را متقاعد کنیم که میتوان کانادایی ها را در هاکی شکست داد اما حالا کارشناسان عجول تمدن های بزرگ سعی دارند ما را متقاعد کنند که جایگاه 11 ما در بازیهای المپیک برای ما عادی است (لازم به ذکر است که فیلم افسانه شماره 17 درباره زندگی والری کارلاموف بازیکن افسانه ای هاکی شوروی سابق در دهه 1970 است که محصول سال 2013 است )

کارلین میگوید ...اولین کمپانی کشتی من کمپانی ژاپنی تایگر بود .من انها را روی لباسهای بلغاری تبلیغ میکردم .انها لباسهای یکبار دوخت وچسبان با خصوصیات بویی که پیشینیانم را خیلی اذیت میکرد نبود در اولین المپیکم (1988 سئول) من چیزی در مورد قرار داد تبلیغ نمی دانستم اما من تمام مبارزان را با مارک ادیداس دیدم .من استرس زیادی بهم دست داده بود .مربیم به من گفت در مبارزه ات استرس نداشته باش.من نوارهایی که لوگو تایگر داشتند را پاره کردم وهمچنین گریه میکردم .درچنین شرایطی من کشتی گرفتم وقهرمان المپیک شدم

کارلین میگوید ....من افتخار میکنم که در کنار بزرگانی مثل سرگی کوزنتسوف ..میخائیل مامیاشویلی قهرمان المپیک ..مناتزاکان اسکندریان ...شامیل حسامدینف وقهرمان 5 دوره جهان گوگی کوگواشویلی بوده ام واز انها چیزهای زیادی را اموختم

کارلین میگوید ...الگوی من در کشتی ایوان یارگین بود .
    کارلین از سرگئی موریکو بلغاری بعنوان یکی از جنگنده ترین و خطرناک ترین حریفان خود نام برده است

درسال 1999 کارلین یک پیشنهاد برای مبارزه با قوانین هنرهای رزمی ترکیبی با یک مبارز از ژاپن بنام اکیرا مائدا دریافت کرد .جایزه ان یک میلیون دلار بود .این مبارزه در 21 فوریه 1999 در توکیو ژاپن برگزار شد .مطابق با منشور المپیک کارلین حق ندارد در یک مبارزه تجاری شرکت کند بطوری که ان مبارزه بدون پرداخت غرامت انجام شود .
    این مبارزه در 3راند 5 دقیقه ای انجام شد .کارلین در این مسابقه فقط از روش های کشتی فرنگی استفاده میکرد او با کنده های فرنگی معروف خود و فن وحشتناک خود Karelin lift بارها وبارها مائدا را به زمین کوبید .درحالی که تماشاگران تا اخرین لحظه با گفتن مائدا او را تشویق میکردند .کارلین دراین مبارزه پیروز شد .مائدا بعد از مبارزه برای راه رفتن نیاز به کمک داشت در حالی که این مبارزه هیچ تاثیری بروی کارولین نداشت .قوانین این مسابقه بیشتر به کشتی نزدیک بود تا ام ام ای .

کارلین استاد کنده فرنگی بود .اوبا فن معروف و حشتناک خودkarelin lift مبارزانی که وزن انها 130 کیلو گرم بود رابلند میکرد وانها را با سر وکتف به زمین میکوبید .این برای یک کشتی گیر سنگین وزن کار بسیارسختی بود ولی کارلین براحتی این کار را انجام می داد .او دستهای خود را به دور کمر حریفان خود میکرد وانها را از زمین بلند میکرد وبا فن reverse belt به زمین میکوبید .بسیاری از حریفان او در کمتر از 3 دقیقه شکست میخوردند

میچ هال مدیر تیم های ملی کشتی امریکا درباره کارلین میگوید...او دارای قدرت غیر انسانی است

مفسر NBC جف بلاتنیک درباره کارلین میگوید ...او چیزی شبیه هرکول یونانیان باستان است

الکساندر کارلین یک هالک شکست ناپذیر بود او 13 سال در هیچ مسابقه ای شکست نخورد

بدون شک الکساندر کارلین بزرگترین کشتی گیر تاریخ است ودیگر مانند او در کشتی ظهور نخواهد کرد

افتخارات الکساندر کارلین

3 طلا و1 نقره المپیک
    9 بار قهرمان جهان
    12 بار قهرمان اروپا

( این نوشته را تقدیم میکنم به دوست و استاد عزیزم ارش کریمی )

نویسنده ....علی حاجی پور
    کاربر سایت

عضو انجمن
    262
    مبارز مورد علاقه RonaldoSouza_Headshot
    پسر عجب مقاله خوندنی بود!
    بهترین بود!
    همیشه همه جا در مورد کارلین اغراق هایی انجام میشه که حتی خود من بعضی هاش رو باور کردم!
    مثلا اینکه کشتی رو در سن 23 سالگی شروع کرد!
    البته سیل اغراق ها خیلی بیشتر از اینهاست و به خوردن شیر خرس هم میرسه، حالا یکی نیست بگه کی آخه میتونی خرس رو بدوشه
    واقعا خسته نباشی علی جان، با نوشتن این مقاله نشون دادی که کاشف حقیقت هستی و قبل از این فقط این قدرت رو در قلم و نوشتار "مهدی رستم پور" دیده بودم
    در مقاله ای که درباره خدا بیامرز آقا تختی نوشته بود و خیلی مسائل رو ساده و شفاف و مستند توضیح داده بود.
    ممنونم که وقتی که گذاشتی و زحمتی که کشیدی رو به من پیشکش کردی واقعا نمی دونم چطور محبتت رو جبران کنم
    مدیر بخـش

مــدیر بخش
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot
    خواهش میکنم ارش جان.شما به این حقیر لطف دارید . شما خودتون تو این زمینه استاد هستید وعنوان دار .جایگاه شما خیلی بالاتر از این هاست .انشا الله که توانسته باشم ذره ای از زحمات شما را جبران کنم .
    در باره کارلین حرفهای زیادی زده شده مثل خوردن شیر خرس تو کودکی
    تو اکثر سایت های ایرانی اینو نوشتن و گفتن چون مادرش وقتی که اون کوچیک بوده مرده به خاطر همین بهش شیر خرس میدادند .که این ها صحت نداره ومادر کارلین زمانی که او کشتی میگرفت زنده بوده
    ارش جان شما خودت استاد هستید تو این زمینه... کارلین واقعا یک استثنا بود قدرت عجیبی داشت ولی ای کاش اون فینال المپیک هم میبرد که همه چیزش تکمیل میشد .یه نقره اینجا همه معادلات رو بهم زده ولی بازهم رکورد و کارهای او بی نظیر بی نظیربود .کلا من تو همه رشته ها به این روسها علاقه دارم .

از شما و امیر خان ومحمد جان عزیزو تمام دوستانم بخاطر لطفی که به این حقیر دارید تشکر میکنم .
    کاربر سایت

عضو انجمن
    262
    مبارز مورد علاقه RonaldoSouza_Headshot
    چیزی که کارلین رو دوست داشتنی میکنه، همون آخرین شکستش هست، یه پایان تراژدیک خیلی زیباتر از یک پایان مثل پایان فیلم های هندیه
    من که خیلی دوست دارم
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)