ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
    مدیر بخـش

مــدیر بخش
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot

17 ایپ من استاد افسانه ای کونگ فو (وینگ چون ) قسمت چهارم

ایپ من استاد افسانه ای کونگ فو (وینگ چون ) قسمت چهارم

ایپ من می گفت .اگر یک معلم خوب یا یک استاد موفق در هنرهای رزمی باشید شاگرد بدنبال شما میگردد.شاگردانی که در جستجوی شما باشند خود را وقف کرده اند وحتما ورزشکار خوبی خواهند شد .
    ایپ من 20 سال در هنگ کنگ تدریس میکرد اما یک بار هم به سراغ تبلیغ نرفت .او این طور می اندیشید که اگر تبلیغ کند همه جور شاگرد به کلاس او خواهد امد.بدون تبلیع هم کلاس او همیشه پر بود وبعد از ان به سایر مراجعین محترمانه میگفت ..متاسفم ظرفیت تکمیل است .فعلا نمیتوانم در خدمت شما باشم .ایپ من درطول دوران فعالیت خود هیچ گاه درپی رقابت جویی نبود چه در وینگ چون وچه با هنرهای رزمی دیگر .اوتنها با خود مبارزه میکرد .همیشه سعی میکرد از انچه هست بهتر باشد .ایپ من می دانست پیروزی بر دیگران موقتی است وبه نوعی توهم خطرناک است .مهارت حقیقی ان است که با خود مبارزه کنی و به خود مسلط باشی .

ایپ من هنگامی که 24 ساله بود به فوشان بازگشت ویک پلیس شد.او به چند تا از زیر دستان خود .دوستان وبستگان وینگ چون را اموزش داد .اما بصورت رسمی کلاس هنرهای رزمی نداشت .برخی از شاگردان شناخته شده او چو کونگ یو ..کوک فو ..لون کاه ..چان چی سان ..ایکسو هی وی ..و لیو یانگ بودند.
    درمیان انها گفته میشد چو کونگ یو بهترین بود اما هنرهای رزمی را رها کرد وبه تجارت مشغول شد .کوک فو و لون کاه به شاگردان خود در منطقه گوانگدونگ فوشان وینگ چون را اموزش دادند. چان چی سان و لیو یانگ به هنگ کنگ رفتند و هیچ وقت شاگرد نپذیرفتند .

استاد لومن کام خواهر زاده استاد ایپ من به عنوان یک جوان زمان زیادی را صرف زندگی با استاد ایپ من در منطقه فوشان در استان کانتون کرد.او جزو اولین شاگردان ایپ من بود.لومن کام درهنگ کنگ متولد وبزرگ شد.مادر او خواهر ایپ من بود .لومن کام میگوید..درطول جنگ جهانی دوم واشغال ژاپن من به فوشان رفتم تا با عمویم درباغ توت زندگی کنم .عمویم درجاده فوک یین درباغ توت در فوشان زندگی میکرد .بعد از درب خانه انها یک اتاق چای مشهور ویک نانوایی معروف بنام گوو هینگ لونگ بود .خانه باغ توت بسیار بزرگ بود ودرفوشان شناخته شده بود.من هر روز عمویم را میدیدم .مادرم درباره دستاوردهای عمویم درهنرهای رزمی داستانهای زیادی به من گفته بود.این به من الهام میداد.در سن 7 سالگی عمویم شاگرد چان واشون بود.هر شاگرد باید چند اونس نقره می پرداخت .شهریه کلاسهای استاد چان بسیار بالا بود .افراد کمی دران زمان بودند که بتوانند چنین هزینه ای را پرداخت کنند .بنابراین شاگردان ان تنها چند نوجوان بودند .به همین دلیل است که وینگ چون به عنوان ورزش افراد ثروتمند شناخته شده است .

یکی از داستانهای ایپ من

یک شب ایپ من به همراه ایپ چینگ ..ییپ پو چینگ وچند نفر دیگر از شاگردان خود بعد از کلاس با هم برای صرف شام به رستورانی رفتند .ایپ من خواست روزنامه بخرد .روزنامه ها و مجله ها برای فروش روی زمین پهن شده بود.اطراف روزنامه فروشی شلوغ بود.ایپ من درجیب لباسش خودنویس گران قیمتی داشت .نظر یک سارق جیب بر به ان جلب شدوخواست ان را بدزدد .ایپ من خم شد روزنامه را بردارد .دراین هنگام سارق دست درجیب او کرد .بجز ایپ من کس دیگری متوجه نشد و چون در موقعیت بدی قرار داشت عکس العمل نشان نداد.اما پس از چند لحظه بیشتر خم شد ویک دست خود را بروی روزنامه ها گذاشت وبا لگد ضربه محکمی به سارق که درحال فرار بود کوبید .با این ضربه ان مرد به هوا پرتاب شد و حدود 2 متر جلوی جمعیت به زمین افتاد .همه متعجب شدند .ایپ من با خونسردی از ییپ پو چینگ خواست که خود نویس را از او بگیرد .پس از ان اتفاق هرکس ایپ من را دیده بود می دانست که ضربه پای او بسیار قوی است .برای ایپ من دنیا جای ترس نبود .اعتماد بنفس او ناشی از دانشی بود که از هنر وینگ چون بدست اورده بود و همین ایمان به توانایی های خود او را از حوادث مصون می داشت .ایپ من مرد عمل بود .او حق را می دید وبه ان بها میداد .در هنر وینگ چون تردید معنی ندارد وعمل مهم است .

این داستان را یکی از کاراگاهای بازنشسته ای که در تیم پلیسی ایپ من بود تعریف میکند که یک بار شاهد قدرت شگفت انگیز ایپ من بود.
    یک روز ایپ من و تیم پلیسی او در حال دستگیر کردن یک باند از دزدان بودند .انها وارد یک مزرعه بزرگ شدند که مشکوک بودند که دزدان دران پنهان شده اند .در مقابل درب اصلی خانه یک دروازه بزرگ از تنه درخت کریسمس که به ضخامت بازوی یک مرد بود ساخته شده بود .انها فوق العاده نزدیک به هم وفشرده ساخته شده بودند .ایپ من وقتی دید که دروازه قفل و زنجیر شده متوجه شد که سارقان مسلح این کار را برای متوقف کردن او وتیمش کرده اند .تیم پلیس دنبال چیزی می گشتند تا بتوانند با ان درب دروازه را بشکنند و وارد ان بشوند .ایپ من بدون هیچ گونه فکری یک ضربه پای قدرتمند به ان تنه های درخت کریسمس زد که همه انها شکستند وبه طرف دروازه پرتاب شدند .بعد از ان تیم پلیسی او درب خانه را شکستند ودزدان را دستگیر کردند .

ایپ من به سنت های قدیمی تحت تاثیر شورش باکسر اعتقاد داشت .او معتقد بود که هنرهای رزمی نباید به غربی ها اموزش داده شود .او معتقد بود وینگ چون یک هنر خانگی است

در زمانی که ایپ من به عنوان رئیس پلیس در فوشان بود یک روز وقتی که داشت در مورد کونگ فو با برخی از زیر دستان خود با شور و شوق صحبت میکرد از 4 مرد قوی هیکل دعوت کرد تا پاهای او را از هم جدا کنند .دو نفر یک پای او و دونفر بعدی پا دیگر او را گرفتند .ایپ من به انها
    گفت که هر چه در توان دارند بکار بگیرند وپاهای من را از هم جدا کنند .انها هرکاری کردند نتوانستند کوچکترین حرکتی به پاهای او بدهند

از سال 1950 که ایپ من شروع به اموزش وینگ چون در سراسر هنگ کنگ کرد تا 20 سال بعد او شاگردان بسیاری جذب کرد.در این سالها بسیاری از شاگردان وینگ چون مبارزات زیادی با سبک های دیگر کونگ فو برای نشان دادن توانایی مبارزات خود انجام دادند .دراین مبارزات دست ها برهنه بود وهیچ قانونی برای مبارزه وجود نداشت .اغلب این مبارزات در کوچه های تنگ هنگ کنگ یا در پشت بام ساختمانهای اپارتمانی انجام میگرفت . دربعضی از مبارزات حتی از روزنامه نگاران برای دیدن مبارزات دعوت میشد تا اهمیت این مبارزات بیشتر شود.بیشتر از طریق این مبارزات بود که شهرت وینگ چون اغاز شد.

درسال 1967 ایپ من وبرخی از شاگردانش انجمن ورزشی وینگ تسون را تاسیس کردند .هدف اصلی از ایجاد انجمن ورزشی وینگ تسون کمک به ایپ من برای مقابله با مشکلات مالی او در هنگ کنگ بود.

بعد از شهرت بروسلی خیلی ها به دنبال این بودند که چه کسی استاد او بوده است و وقتی که فهمیدند که ایپ من استاد وینگ چون استاد او بوده باعث شد که هم وینگ چون و هم ایپ من در دنیای رزمی به شهرت برسند

ایپ من برای انجام تعهد از خود تزلزل نشان نداد.نمونه ان تعهد خود به استادش چان وا شون بود.ایپ من هیچ کس دیگری را بجر چان وا شون سی فو خطاب نکرد .شاگردان ایپ من نیز به او احترام می گذاشتند .به استثنای تعداد انگشت شماری شاگردان حقیقی ایپ من هرگز ادعایی بیشتر از انچه می دانستند نکردند و هیچ گاه از استاد خود سو استفاده ننمودند. یکی از شاگردان ایپ من که گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و رده بالایی داشت نیز هرگز از انجام تعهد نسبت به استاد خود شانه خالی نکرد.چند مدتی قبل از اینکه ایپ من از دنیا برود به این شاگرد خود بات چام دو یکی از پیشرفته ترین قسمتهای سبک وینگ چون را که خیلی اندک اموزش میدهد را اموزش داد .فقط 5 نفر در طول دوران مربیگری ایپ من این قسمت را که با چاقو بود از ابتدا تا انتها اموزش دیدند.این شاگرد همیشه افتخار می کرد که ایپ من وی را برای اموزش انتخاب کرده است .کار با چاقو انرژی بسیار زیادی می طلبد. شاگرد پس از پایان کلاس متوجه شد که استاد بسیار خسته شده است .از انجا که او نمی خواست استادش دچار مشکلی شود بهانه ای اورد و گفت که بعد از این باید بیشتر به سر کار برود و نمی تواند هر جلسه در کلاس حاضر شود.ایپ من با شنیدن عذر وی گفت ..ایا تو نمی خواهی کار با چاقو را یاد بگیری ؟ من بعدا نخواهم توانست دوباره از اول شروع کنم .اوپاسخ داد ..استاد چون شما اموزش به من را شروع کردید و دوست دارید ان را یاد بگیرم اگر اموزش من تمام نشد نزد فرزند شما ایپ چینگ به طور کامل اموزش را به پایان خواهم رساند .این شاگرد روح هنر وینگ چون یعنی از خود گذشتگی .اعتماد بنفس و وفای بعهد را نشان داد.او یک شاگرد واقعی بود.او به قولی که به استادش ایپ من داده بود کار با چاقو را تا اخر نزد فرزند او اموزش دید.

یکی از داستانهای ایپ من

ویلیام چونگ یکی از شاگردان ایپ من میگوید ..ایپ من مدتی را در یک اپارتمان در یک مجتمع مسکونی مورد حمایت دولت هم اموزش می داد و هم زندگی میکرد.دران زمان محدودیت اب وجود داشت .ویلیام میگوید ..انها فقط 1 بار در هر 4 روز به مدت 4 ساعت اب داشتند بنابراین همه مجبور بودند تا برای 4 روز اینده سطل اب جمع اوری و ذخیره کنند .ان روز صبح من به بازار رفته بودم و ایپ من برای اوردن مقداری اب رفته بود.همه مستاجران اب خود را از شیر همان دولت تامین میکردند .گانگسترهای محلی از همه بخاطر اب 50 سنت میگرفتند .ایپ من در صبح ان روز مثل هر روز شاداب و خندان نبود بنابراین او انها را به چالش کشید .من تازه به اپارتمان امده بودم که صدا را شنیدم .به سرعت به سمت انها دویدم .ایپ من با 6 یا 7 نفر داشت مبارزه میکرد .اراذل اوباش همه یک چوب بزرگ در دستانشون بود که احتمالا برای حاملان سطل اورده بودند .انها احتمالا با این چوب ها داشتند مردم را تهدید میکردند.ایپ من یکی از چوب ها را گرفت ودرچند ثانیه همه انها را پهن بر زمین کرد وهمه انها چوب های خود را انداختند و فرار کردند .از ان پس هر روز صبح ونه فقط هر 4 روز 2 سطل اب به اپارتمان تحویل داده میشد .

هو کام مینگ

یکی از شاگردان ایپ من بود که تمام عمر خود را صرف مطالعه و تمرین وینگ چون نزد استاد ایپ من کرد .هنگامی که ایپ من بیمار شد و هنگام رفتن به بیمارستان پرسید که هو کام مینگ درکنار او هست یا نه .
    هو کام مینگ اغلب ایپ من را در بیمارستان عیادت میکرد .او هم در بیمارستان و هم در خانه از ایپ من مراقبت میکرد.ایپ من بسیاری از نکات ظریف وینگ چون را به هو کام مینگ اموزش داد .ایپ من هو کام مینگ را منصوب کرد که مسئولیت اموزش شاگردان خصوصی او را در اختیار بگیرد .هو کام مینگ اولین مدرسه خود را در ماکائو و هنگ کنگ باز کرد .درسال 1964 مدرسه استاد هو بطور قابل توجهی رشد کرد .انها در مقابل مدارس دیگر به چالش کشیده میشدند .انها صدها مسابقه انجام دادند .وتعدادی از مدارس برتر هنگ کنگ را شکست دادند .استاد هو تصمیم گرفت که فونگ را که بهترین شاگرد وسر سخت ترین جنگنده او بود برای مبارزه انتخاب کند .در روز مقرر رقیب او همراه با مربی و10 تا از شاگردانش برای مبارزه امدند .مسابقه شامل 3 راند بود و تنها قانونش این بود که شما نمی توانید از منطقه مبارزه خارج شوید وبقیه چیزها ازاد بود.در راندهای اول و دوم هر دو مبارز ضرباتی را به یکدیگر وارد کردند ودر راند سوم فونگ با پانچ های قدرتمند و سریعش رقیب خود را بیهوش کرد .فونگ و مدرسه او در سراسر هنگ کنگ و ماکائو شناخته شد .

درسال 1970 ایپ من رسما از اموزش هنرهای رزمی بازنشسته شد.او هنوز هم اموزشهای خصوصی با تعیین وقت قبلی در خانه اش انجام میداد .او هیچ وقت تمرین را متوقف نکرد دراین زمان اوقات فراغت او چای خوردن در بعد از ظهر و خوردن غذا درشب با دوستان و شاگردان بود .
    وینگ چون چیزی بود که ایپ من به جهان هدیه کرد.

درباره استاد ایپ من داستانهای زیادی نقل شده ولی صحت انها مشخص نیست .2 نمونه از این داستانها:

1:گفته میشد ایپ من به طور منظم ت.ریــاک مصرف میکرد .یکی از شاگردهای سابق ایپ من بنام دانکن لانگ ادعا کرد که ایپ من پول شهریه را برای اعتیادش به ت.ریــاک استفاده میکرد .
    ویلیام چونگ یکی از شاگردان ایپ من می گفت ..مشکلات ایپ من با شاگردان خود بیشتر بخاطر استفاده از مواد مخدر بود.

ویلیام چونگ میگوید ..ایپ من در سال 1954 برای بار دوم ازدواج کرد .او و همسرش در یک رستوران همدیگر را دیده بودند .دران زمان ایپ من 56 ساله و او 40 ساله بود.

2:درسال 1972 یک چک اپ پزشکی نشان داد که ایپ من سرطان ریه دارد .این بیماری به شدت او را تضعیف کرده بود.
    هنگامی که وضعیت او بدتر شد او در یک بیمارستان بستری شد و سرانجام در 2 دسامبر 1972 تسلیم این بیماری کشنده شد .
    البته گفته میشود او در واحد 149 در خیابان تانگ چوی درهنگ کنگ فوت کرد.
    استاد ایپ من در 8 دسامبر سال 1972 تدفین شد و در قبرستانی در فان لینگ به خاک سپرده شد .
    بسیاری از وسایل شخصی ایپ من در موزه ایپ من تانگ در معبد اجدادیش در فوشان به نمایش گذاشته شده و نگهداری میشود .

پایان

نویسنده .....علی حاجی پور
    مدیر بخـش

مــدیر بخش
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot
    داداش سلام .داداش محمدعزیز همان طور که میدونید مطالب درباره اساتید قدیمی مشرق زمین خیلی اندک هست ولی این حقیر بخاطر علاقه ای که به این اساتید دارم تمام تلاشم را انجام میدهم که مطالب جالب درباره انها بزارم که دوستان بتونند مطالعه کنند .درباره استاد lok yiu هم که یکی از اساتید بزرگ وینگ چون بودن به درخواست شما مطالبی اماده کردم که بزودی بصورت مقاله در سایت میزارم که تمام دوستان بتواننداستفاده کنند .بازهم از شما عذرخواهی میکنم .اوس
    کاربر سایت

عضو انجمن
    8
    مبارز مورد علاقه AlexCaceres_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.masoyama نمایش پست ها
    داداش سلام .داداش محمدعزیز همان طور که میدونید مطالب درباره اساتید قدیمی مشرق زمین خیلی اندک هست ولی این حقیر بخاطر علاقه ای که به این اساتید دارم تمام تلاشم را انجام میدهم که مطالب جالب درباره انها بزارم که دوستان بتونند مطالعه کنند .درباره استاد lok yiu هم که یکی از اساتید بزرگ وینگ چون بودن به درخواست شما مطالبی اماده کردم که بزودی بصورت مقاله در سایت میزارم که تمام دوستان بتواننداستفاده کنند .بازهم از شما عذرخواهی میکنم .اوس
    سلام داداش ممنون منتظریم اوس
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)