ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر سایت

عضو انجمن
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot

17 تلخ ترین اسیب ها در تاریخ مسابقات mma :قسمت دوم

تلخ ترین اسیب ها در تاریخ مسابقات mma :قسمت دوم
    برای مشاهده عکس ها در سایز اصلی بر روی انها کیلیک کنید

Kazushi Sakuraba vs. Renzo Gracie

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 27 اگوست 2000 در مسابقات pride 10 در سایتامای ژاپن اتفاق افتاد .

این مسابقه بین رنزو گریسی از برزیلی و کازوشی ساکورابا از ژاپن انجام شد.

در این مسابقه ساکورابا در 9:43 از راند دوم این مبارزه در حضور 32919 تماشاگر در سایتامای ژاپن با سابمیشن کیمورا دست چپ رنزو گریسی را شکست .
    رنزو حاضر به تسلیم شدن نبود تا اینکه داور این مبارزه یوجی شیمادا مبارزه را تمام کرد .
    ساکورابا در حالی که بالای سر گریسی نشسته بود با او صحبت میکرد و به او دلداری میداد و رنزو هم لبخند میزند .
    وقتی که رنزو از جای خود بلند شد و بروی چهار پایه خود در گوشه رینگ نشست ساکورابا چندین بار پیش او رفت و رنزو را دلداری داد و رنزو نیز پذیرفت .
    انها در وسط رینگ زانو زدند و به هم تعظیم کردند و همدیگر را در اغوش گرفتند .ساکورابا برای تماشاگران صحبت کرد و رنزو هم در میکروفون به ساکورابا تبریک گفت .

رنزو گریسی عضو همیشه خندان از خانواده معروف گریسی است .
    ساکورابا در طول چند ماه قبل از مبارزه با رنزو گریسی عموزادهای او رویس و رویلر گریسی را شکست داده بود .

رنزو میگوید ..من به خودم میگفتم که من راحت میتوانم ساکورابا را شکست دهم .من در ارم بار گرفتار شدم .من اصلا فکر نمیکردم که ساکورابا انقدر در ان موقعیت قوی باشد .این یکی از بزرگترین درس های من در در زندگی بود .گاهی اوقات چیزی که شکست به شما می اموزد پیروزی نمیتواند ان را انجام دهد .

ساکورابا یک مبارز جنگنده .تهاجمی و کاریزماتیک و ماهر است .او محبوب همه ژاپنی هاست .او کشتی کج کار میکرد و بخاطر پیروزی های خود در مقابل خانواده مشهور گریسی در ژاپن محبوب و معروف شده بود .

رنزو بعدها گفت ..من هیچ خصومتی با ساکورابا ندارم .او بهتر از من بود .او برای من یک قهرمان بزرگ است .

رکورد هر دو مبارز تا قبل از این مسابقه

رنزو گریسی
    برد ...9
    باخت ...1
    مساوی ..1
    ناتمام ...1
    سن ...33سال 5ماه 16روز
    وزن ...78

کازوشی ساکورابا
    برد ...9
    باخت ...2
    مساوی ..1
    ناتمام ..1
    سن ...31سال 1ماه 13روز
    وزن ...82/8

Jose Aldo vs. Mark Hominick

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 30 اپریل 2011 در ufc129 در تورنتو کانادا اتفاق افتاد
    این مبارزه بین خزء الدو برزیلی و مارک همنیک کانادایی انجام شد .
    در این مبارزه 5 راندی مارک همنیک با وجود هماتوم بزرگ و وحشتناکی که در سمت راست پیشانی اش ایجاد شده بود توانست در یک مبارزه کلاسیک در مقابل 55000 هوادار در تورنتو 5 راند 5 دقیقه ای در مقابل الدو در اکتاگون دوام بیاورد .همنیک با وجود مصدومیت وبا اینکه در این مبارزه شکست خورد ولی عملکرد خوبی از خود نشان داد .

در این مبارزه الدو با زدن ضربات پانچ و ارنج به سر همنیک باعث بوجود امدن هماتوم بزرگی در قسمت بالای سمت راست سر او شد .این هماتوم در راند 4 بزرگتر شد .
    بیگ جان مکارتی داور این مسابقه مبارزه را متوقف کرد و دکتر تورم بوجود امده را چک کرد و بطور عجیب و باورنکردنی اجازه ادامه مسابقه را به همنیک داد .
    نکته جالب دیگر این بود که همنیک با وجود اسیب دیدگی شدید خود در راند 5 خیلی بهتر از الدو ظاهر شد و توانست ضربات زیادی به الدو بزند .

دکتر جانی بنجامین مقاله نویس پزشکی .مشاور .عضو انجمن mma و کمیسیون پزشکی بوکس در مورد این اسیب گفت ..هماتوم بزرگ پیشانی که به طور قابل توجهی در دید یک ورزشکار تاثیر نمیگذارد خطرناک نیست.
    او میگوید ..به نظر من یواف سی و کلا ام ام ای به مراتب بیشتر از دیگر لیگ های بزرگ ورزشی مانند ..NFL .NBA.بوکس حرفه ای و....به ایمنی ورزشکاران خود در طول مسابقه اهمیت می دهند .انها داوران با تجربه ای مثل جان مکارتی را دارند .

دکتر بنجامین در مورد هماتوم میگوید ...پس از مبارزه باید پاکسازی کامل برای کاهش احتمال عفونت انجام شود .باید با یک سوزن بزرگ خون غلیظ را تخلیه کرد .این کار باید قبل از لخته شدن خون انجام شود .
    هر ضربه ای به بافت های بدن میتواند به یک هماتوم منجر شود .اگر فقط مویرگ ها فشار کمی ببینند هماتوم معمولا به شکل یک کبودی ساده است .
    هماتوم بزرگ ناشی از اسیب رگ است .اسیب همنیک یک هماتوم ناشی از خونریزی سرخرگی است .بافت های بسیار کمی پوشاننده استخوان جمجمه هستند و به همین علت هماتومی که در سر ایجاد میشود تمایل به برامدگی به سمت خارج دارد .همانطور که شما دیدید دکتر هماتوم ایجاد شده بروی پیشانی همنیک را چک کرد و تشخیص داد که او مشکلی ندارد و او میتواند به مبارزه ادامه دهد .

مفسر یواف سی جی روگان درباره برامدگی بالای چشم راست همنیک گفت ...او مانند سر دوم است .
    همنیک بخاطر اینکه هر روز امکان وضع حمل همسرش بود به دوربین های تلویزیونی نگاه کرد و به همسرش گفت ..من تو را خیلی دوست دارم .تو دلیل هر لحظه زندگی من هستی ..

رکورد هر دو مبارز تاقبل از این مسابقه

مارک همنیک
    برد .20
    باخت ..8
    سن ...28 سال 9 ماه 8 روز
    وزن ...65/9

خزء الدو
    برد ...18
    باخت ..1
    سن ...24 سال 7ماه 21روز
    وزن ...65/8

Jason DeLucia vs. Joe Slick

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 19 نوامبر 1999 و در ufc 23 در توکیو ژاپن اتفاق افتاد
    این مسابقه بین جیسون دی لوسیا از امریکا و هموطنش جوی اسلیک انجام شد .
    حادثه دردناک این مسابقه در 1:12 از راند اول این مبارزه اتفاق افتاد .
    جوی اسلیک در حالی که دور کمر جیسون را گرفته بود اورا بلند کرد واز پشت به وسط اکتاگون کوبید .
    جیسون وقتی که داشت روی زمین می افتاد پای راستش در زیر بدنش قرار گرفت و به شدت اسیب دید .داور این مسابقه بیگ جان مکارتی با دیدن این صحنه خیلی سریع مبارزه را تمام کرد .

Chris Weidman vs. Anderson Silva II_2

یکی دیگر از اسیب های دلخراش و وحشتناک در مسابقات MMA در 28 دسامبر 2013 و در ufc 168 در لاس وگاس نوادا اتفاق افتاد .

این مسابقه بین کریس ویدمن از امریکا و اندرسون سیلوا از برزیل انجام شد .
    اتفاق تلخ این مسابقه در 1:16 از راند دوم این مبارزه رخ داد .
    در این مبارزه وقتی که اندرسون سیلوا داشت با پای چپ خود ضربه لوکیک به کریس ویدمن میزد ضربه او توسط ویدمن با زانو دفاع شد و باعث شد که هردو استخوان درشت نی و نازک نی پای چپ او به طور کامل بشکند .
    سیلوا میگوید..وقتی که من متوجه شدم پایم شکسته است با خودم فکر کردم که زندگی حرفه ای من به پایان رسیده است .در ان لحظه من میلیونها فکر بد باخودم کردم .من واقعا افسرده شده بودم .من خیلی ناراحت بودم .من بدلیل فشار بروی پایم نمیتوانستم سوار هواپیما شوم .من وقتی از اتوبوس پیاده شدم بچه کوچکم ژائو امد و به من گفت ..بابا همه چیز خوب است .ما شما را خیلی دوست داریم .این یک لحظه عاطفی بود .من هرگز تصور نمیکردم که روزی خانواده ام من را با پای شکسته و دراین وضعیت ببینند .
    اندرسون سیلوا به ارامی با تیم خود (هم پزشکان و هم مربیان) ذهن و بدنت خود را بازسازی کرد .
    پزشک یواف سی دکتر مارسیو تانوری که شب مصدومیت سیلوا به او کمک کرد گفت ...او بسیار سریع بهبود یافت واین همه ما را شگفت زده کرد.
    کریس ویدمن میگوید ...من ابتدا نمی دانستم که پای او شکسته است .من یک دور کوچک اطراف قفس زدم چون من می دانستم که برنده شده ام .بعد من رفتم طرف انها و صدا ی جیغ و داد شنیدم .من خودم هم یک لحظه جا خوردم .من فکر کردم که ساق پای سیلوا یک اسیب معمولی دیده است .
    ویدمن میگوید ...درباره من خیلی حرف ها زده شد که من با اینکه میدانستم پای سیلوا شکسته است باز هم عقب نکشیدم ولی همه انها در اشتباه هستند .
    ویدمن بخاطر شادی خود بعد از پیروزیش در حالی که سیلوا داشت از درد عذاب میکشید از همه عذرخواهی کرد .
    ویدمن میگوید ..من این را واقعیت میگویم که من متاسفم .من بخاطر این اتفاق خیلی متاسفم .
    دکتر استیون سندرز مردی که پای سیلوا را عمل کرد گفت ...این اسیب می توانست خیلی خیلی بدتر از این باشد .اگر شکستگی به اندازه کافی شدید بود وبه شریان و عروق خونی اسیب می رساند میتوانست به قطع عضو منجر شود .
    دکتر سندرز همچنین گفت ..ما برای اطمینان بیشتر یک تیتانیوم به قطر 11/5میلی متر درپای اندرسون سیلوا قرار دادیم .
    سیلوا اعتراف کرد که من وقتی تازه تمرین را شروع کرده بودم هنوز هم می ترسیدم .من با یک روانشناس کار کردم .من کمی نگران بودم و هنوز هم ترس در وجودم در هنگام زدن ضربات بود.من نمی خواهم دوباره صدمه ببینم .اما این ترس من طبیعی است ومن هرگز و به هیچ وجه دوست ندارم دوباره احساس درد کنم .

اندرسون سیلوا
    برد .33
    باخت ..5
    سن ..38 سال 8ماه 14 روز
    وزن ...83/9

کریس ویدمن
    برد ...10
    باخت ...0
    سن ...29 سال 6ماه 11روز
    وزن ...83/5

Lucas Lopes vs brendan seguin

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 14 اگوست 2010 در مسابقات fight me mma1_the battle begins در چالس میسوری امریکا اتفاق افتاد .
    این مسابقه بین دو مبارز امریکایی لوکاس لوپز و برندان سیگوین انجام شد .
    در این مسابقه و بعد از راند اول این مبارزه لوپز به خاطر اسیب دیدگی شدید در پای راستش نتوانست به مبارزه ادامه دهد و براندون سیگوین برنده این مبارزه شد .

در راند اول این مسابقه هر دو مبارز ضربات لوکیک بسیاری به همدیگر وارد کردند .براندون سیگوین ضربات لوکیک زیادی به لوپز زد و لوپز هم جواب این ضربات را میداد .یکی از این ضربه ها توسط سیگوین دفاع شد وباعث اسیب لوپز شد .وقتی که راند اول تمام شد و لوپز به کنار قفس امد و روی چهار پایه نشست ان موقع متوجه شد که یک شکاف عمیق روی ساق پای او ایجاد شده است .هیچکسی متوجه نشد که این اسیب چه زمانی اتفاق افتاده است .لوپز درد زیادی داشت وداشت گریه میکرد .مشخص نبود که ایا گریه او بخاطر درد است یا شکست !؟

Miesha Tate vs. Ronda Rousey

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 3 مارچ 2012 در مسابقات استریک فورس در کلمبوس اهایو اتفاق افتاد .

این مسابقه بین روندا روزی و میشا تیت در بنتام ویت برگزار شد .

در این مسابقه روندا روزی در 4:27 از راند اول این مبارزه با سابمیشن ارم بار پیروز شد .
    دست چپ میشا تیت در اثر این سابمیشن به شدت اسیب دید .بعدها از طریق اشعه ایکس مشخص شد که دست میشا بطرز شگفت انگیزی هیچ گونه شکستگی استخوان ندارد

میشا تیت بعدها اعلام کرد که من خودم می دانستم که شکستگی در دستم ندارم و فقط رباط های دستم اسیب دیده است .
    بعد از این مبارزه میشا تیت بخاطر مقاومت بیش از حد در مقابل سابمیشن ارم بار روندا روزی و خطر اسیب دیدگی طولانی مدت به بازوی خود مورد انتقاد قرار گرفت .
    میشا و روندا قبل از مسابقه به شدت باهم مشکل پیدا کرده بودند و برعلیه هم مصاحبه میکردند .
    روندا روزی درباره مبارزه میشا تیت با کونن گفت ...من صادقانه میگویم که من هر بار فیلم مبارزه این دو را نگاه کرده ام در وسط این مبارزه خوابم گرفته چون واقعا مسابقه خسته کننده ای بود .
    میشا تیت هم گفت .بسیاری از توجه رسانه ها به روی روندا روزی است واین دیگر زیاد از حد است .
    میشا همچنین گفت که روندا تا بحال در زندگی حرفه ای خود مورد ازمایش سختی قرار نگرفته است .
    میشا میگوید ..روندا بخاطر اینکه همیشه از او محافظت شده ناز پرورده بار امده است .
    بعدها این دو مبارز همدیگر را تحسین و تمجید کردند .
    روندا گفت ..میشا همیشه بعنوان یک ورزشکار و یک مبارز مورد احترام همه بوده است .من واقعا خوش شانس هستم که یک رقیبی مانند او دارم .
    روندا میگوید ...میشا یک مبارز سرسخت است .اوتا بحال اسیب ها و صدمات زیادی دیده است .من قبلا یک دررفتگی بازو داشتم و میتوانم میشا را درک کنم وان اصلا چیز جالبی نیست .

رکورد هر دو مبارز تاقبل از این مسابقه

روندا روزی
    برد ...4
    باخت ..0
    سن ...25 سال 1ماه 2روز
    وزن ...61

میشا تیت
    برد ...12
    باخت ...2
    سن ...25 سال 6ماه 14روز
    وزن ...61

Serin Murray vs. Megumi Fujii

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 29 نوامبر 2006 ودر مسابقات smackgirl در توکیو ژاپن اتفاق افتاد

این مسابقه بین میگومی فوجی از ژاپن و سرین موری از استرالیا انجام شد .

در این مبارزه فوجی در همان ابتدای کار ودر ثانیه 20 از راند اول این مسابقه با سابمیشن ankle lock توانست سرین موری را تسلیم کند .

میگومی فوجی یک متخصص در سابمیشن بود .در این مسابقه فوجی در همان ابتدای مبارزه مچ پای چپ موری را گرفت و با سابمیشن ankle lock خیلی سریع موری را تسلیم کرد .
    موری به شدت اسیب دیده بود واز درد خود را بروی زمین میکشید .
    این مسابقه اولین و اخرین مبارزه موری در ام ام ای بود .
    موری بعد از این شکست گفت ..ام ام ای یک ورزش کثیف است .
    موری در حال حاضر یک استاد در موی تای است .

Vitor Belfort vs. Marvin Eastman

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 6 ژوئن 2003 ودر ufc 43 در لاس وگاس نوادا اتفاق افتاد .

این مسابقه بین ویتور بلفورت برزیلی و ماروین ایستمن امریکایی انجام شد .

در این مسابقه ویتور بلفورت توانست در 1:07 از راند اول این مبارزه با ضربات زانو و پانچ ماروین ایستمن را ناک اوت کند .

در این مسابقه وقتی ایستمن به بلفورت حمله کرد بلفورت با ضربه زانو او را به کنار قفس انداخت و ایستمن را زیر رگبار مشت های خود گرفت وباعث شد که جان مکارتی مسابقه را تمام کند .

ماروین ایستمن وقتی که از زمین بلند شد یک شکاف بسیار بزرگ و عجیب بخاطر ضربات زانوی بلفورت در بالای سمت راست پیشانی او ایجاد شده بود که یکی از بزرگترین و عجیب ترین شکاف ها در تاریخ مسابقات ام ام ای بود

ماروین ایستمن
    برد ...5
    باخت ...2
    سن ....31 سال 11ماه 29 روز
    وزن ...92/1

ویتور بلفورت
    برد ...10
    باخت ...3
    سن ..26 سال 2ماه 5روز
    وزن ....92/1

Leon Dijk vs. Ken Shamrock

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 26 ژانویه 1995 ودر مسابقات pancrase...Eyes of beast 1
    اتفاق افتاد

این مسابقه بین کن شمراک امریکایی و لئون ون خیک هلندی انجام شد .

در این مسابقه کن شمراک توانست در 4:45 از راند اول این مبارزه با سابمیشن سنگین heel hook لئون را تسلیم کند .

کن شمراک در ان زمانها خیلی از حریفانش را با سابمیشن تسلیم میکرد .
    شمراک در این مسابقه با سابمیشن خطرناک heel hook مچ پای لئون را نزدیک به 180 درجه چرخاند .این
    سابمیشن واقعا خطرناک و دردناک است .مدت کوتاهی بعد از این مسابقه سابمیشن heel hook بخاطر صدمات و اسیب های فراوان در pancrase ممنوع شد .

عضله و تاندون مچ پای لئون پاره شد و بهبودی او 9 ماه زمان برد

Steve Cantwell vs. Razak Al-Hassan

یکی دیگر از اسیب های دلخراش در مسابقات MMA در 10 دسامبر 2008 و در مسابقات ufc..fight night 16_ fight for the troops در فیتیویل .کارولینای شمالی اتفاق افتاد .

این مسابقه بین دو مبارز امریکایی استیو کانتول و رازاک الحسن در لایت هوی ویت انجام شد .

در این مسابقه کانتول در 4:04 از راند اول این مبارزه با سابمیشن ارم بار الحسن را تسلیم کرد و باعث در رفتن ارنج او شد .

الحسن بخاطر تسلیم نشدنش مورد انتقاد قرار گرفت .
    او گفت .. من هیچ چیزی احساس نمیکردم .من نمی دانستم چه اتفاقی افتاده است .بسیاری از مردم فکر میکنند که من می دانستم که چه اتفاقی قرار بود بیفتد .من در تلاش بودم تا خودم را از ارم بار نجات دهم.بازوی من در زاویه های مختلف حرکت کرد و داور ماریو یاماساکی مبارزه را متوقف کرد .

من نمی دانستم که چه اتفاقی افتاده است .من حتی از او پرسیدم که چه شده است . پس از مبارزه زمانی که من شروع به رفتن به طرف اتاق کردم درد بازوی من شروع شد .

رازک الحسن حدود 4 ماه نتوانست تمرین کند .جالب اینجاست که استخوان دستش هیچ شکستگی نداشته و او هیچ عملی جراحی بروی دستش انجام نداد .او فقط برای چند ماه فیزیوتراپی انجام میداد .

اتفاق عجیب دیگر این بود که کانتول برنده این مسابقه در مصاحبه ای بعد از مبارزه گفت ..که من همیشه منتظر این لحظه بودم و می خواستم که این کار را انجام دهم واو بسیار خوشحال بود که توانسته این کار را انجام دهد .اوبعدها بخاطر رفتار خود عذرخواهی کرد .

رکورد هر دو مبارز تا قبل این مسابقه
    رازک الحسن
    برد ..7
    باخت ..0
    سن ...26سال 6ماه 26 روز
    وزن ...93

استیو کانتول
    برد ...6
    باخت .. 1
    سن ...22 سال 2 روز
    وزن ...93/4

ودر ادامه تصاویری از اسیب های مبارزان در مسابقات MMA

Miguel Torres vs. Joseph Benavidez
    When: March 6, 2010
    Where: WEC 47 (Columbus, Ohio)
    =======================

Renato "Babalu" Sobral vs . David Heath
    When: Aug. 25, 2007

Where: UFC 74 (Las Vegas, Nevada)
    =======================

Stefan Struve vs. Denis Stojnic
    When: June 13, 2009
    Where: UFC 99 (Cologne, Germany)
    =======================

Diego Sanchez vs. Martin Kampmann
    When: March 3, 2011
    Where: UFC Live: Sanchez vs. Kampmann (Louisville, Kentucky)
    =======================

Evan Dunham vs. Sean Sherk
    When: Sept. 25, 2010
    Where: UFC 119 (Indianapolis, Indiana)
    =======================

BJ Penn vs. Joe Stevenson
    When: Jan. 19, 2008
    Where: UFC 80 (Newcastle, England)
    =======================

BJ Penn vs. Nick Diaz
    When: Oct. 29, 2011
    Where: UFC 137 (Las Vegas, Nevada)
    =======================

Jose Aldo vs. Cub Swanson
    When: June 7, 2009

Where: WEC 41 (Sacramento, California)
    =======================

Kazushi Sakuraba vs. Marius Zaromskis
    When: Dec 31, 2010
    Where: Dynamite!! 2010 (Saitama, Japan)
    =======================

CHARLEY LYNCH VS CLAYTON MCKINNEY AT THE ULTIMATE FIGHTER
    =======================

Thiago alves vs carlos condit
    UFN 67
    30 می 2015

=======================

Mark Hunt vs. Chris Tuchscherer
    UFC 127
    27 فوریه 2011
    =======================

Uriah Hall vs Ron Stallings Fight UFC FN 59
    18 ژانویه 2015
    =======================

پایان

ایران یواف سی
    نویسنده ....علی حاجی پور

phenome
    کاربر سایت
    مهمان
    مطمئنا برای من و شاید طرفدارهای اندرسون سیلوا بدترینشون شکستگی ساق اندرسون بود
    مثل اینکه تو همین فایت نایت اخر که برگزار شد الیستار هم یه شکستگی تو انگشت پاش بوجود اومد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)