ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    مدیر بخـش

مــدیر بخش
    1,205
    مبارز مورد علاقه AlanPatrick_Headshot

17 حبیب نورماگمدوف عقاب داغستانی mma (قسمت اول )

حبیب نورماگمدوف عقاب داغستانی MMA

حبیب نورماگمدوف عقاب داغستانی  mma   (قسمت اول )

قسمت اول

حبیب نورماگمدوف در 20 دسامبر 1988 در اتحاد جماهیر شوروی سابق در روستای کوهستانی اسلاید در داغستان روسیه متولد شد .او به گروه قومی مردم اور -اندی _دایدو _Tsez که متشکل از 13 گروه قومی متمایز در کوهپایه های دامنه کوههای جمهوری داغستان روسیه که سنی هستند تعلق دارد .زندگی کردن در این روستای کوهستانی بسیار سخت است .اکثر مردم در این منطقه کشاورز یا چوپان هستند .جوانان برای تبدیل شدن به مردان واقعی به خدمت ارتش در می ایند .

حبیب میگوید... دوران کودکی من بسیار عادی بود.پدرم دوست داشت من درس بخوانم و من نیز میخواستم به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل شوم.من و پدرم همیشه بر سر این موضوع با هم مشکل داشتیم اما درنهایت پدرم متوجه شد که من استعداد زیادی در مبارزه کردن دارم.

حبیب میگوید ...وقتی من به دنیا امدم ما هنوز در روستا زندگی میکردیم .پدرم ان زمان مربی کشتی بود.او در روستا مرد شماره یک در ورزش بود و من نیز کشتی ازاد را زیر نظر پدرم عبدالمناپ اموزش دیدم .در سال 2001 ما به شهرستان نقل و مکان کردیم .پدرم نظرش درباره هنرهای رزمی تغییر کرده بود او به کودکان کامبت سامبو اموزش میداد ومن هم دوست داشتم سامبو اموزش ببینم اما پدرم میگفت تو باید اول جودو را اموزش ببینی .من 5 سال کشتی ازاد تمرین کردم اما نتوانستم در این رشته نتایج خوبی بدست بیاورم وبه همین دلیل شروع به اموزش جودو کردم .من به مدت 1سال ونیم جودو را زیر نظر جعفر جعفروف مربی سرشناس تیم روسیه اموزش دیدم و در سال 2005 اموزش سامبو را اغاز کردم .

حبیب میگوید ...من توانستم دو قهرمانی در جهان دوقهرمانی در روسیه و بارها و بارها قهرمانی در داغستان را بدست بیاورم.
    حبیب میگوید..در وزن 70_60 اکثر قهرمانها داغستانی بودند ودر بسیاری از رقابت ها شرکت میکردند پدرم انگیزه اصلی من برای پیروزی بود .او زمان زیادی از وقت خود را برای اموزش به من اختصاص میداد .پدرم من را به مسابقات مختلف ..بوکس .گراپلینگ . کامبت سامبو .جودو .سامبو .و...می فرستاد .من اغلب در این مسابقات شکست می خوردم و این برای من خیلی سخت بود چون اینها رشته من نبودند .من حتی در یک ماه در 7 مسابقه شکست خوردم این تجربه ها برای من خیلی خوب بود .پدرم با این کار از من یک مرد ساخت .صورت خوشحال پدرم پس از مبارزه بهترین پاداش برای من بود.
    درسال 2008 اولین مبارزه ام را در اوکراین انجام دادم و بعد از ان در مسابقات پانکریشن در مسکو شرکت کردم. من در 3 مبارزه ام در پانکریشن پیروز شدم و بعد از ان از M_1 پیشنهاد دریافت کردم .

عبدالمناپ نورماگمدوف یکی از بزرگترین مربیان در جودو و سامبو در شمال قفقاز است که دارای با استعدادترین مبارزان در جهان هستند.

حبیب درباره پدرش میگوید ...پدرم عبدالمناپ در 8 سالگی کشتی را شروع کرد .کشتی اساس بنیادین نظم و انظباط هنرهای رزمی او بود. .او در 19 سالگی به ارتش پیوست .درسال 1981 در ارتش روسیه در تمام مسابقات ورزشی شرکت کرد پدرم در جودو .بوکس وسامبو نیز استاد بود ..
    وقتی که کار او در ارتش به پایان رسیداو به یکی از دانشگاهای برتر کشور بنام پولتاوا وارد شد .انجا بود که اموزش جودو را زیر نظر پیتر ایوانوویچ بوتری مربی مشهور جودو اغاز کرد و بعد از ان وارد تیم جودو اوکراین شد .او عناوین زیادی را در مسابقات قهرمانی ملی اوکراین در رشته های جودو و سامبو بدست اورد..پدرم کمربند مشکی جودو را زیر نظر ولادمیر نوزوروف و پیتر بوتوری بدست اورد .
    او قهرمان ملی سامبو اوکراین و استاد ملی ورزش در رشته کشتی ازاد است .

پدر حبیب عبدالمناپ میگوید..وقتی که ما در روستای کرووائول زندگی میکردیم من 18 بچه روستایی را در خانه ام اموزش میدادم .خانه ما 2 طبقه ای بود .در طبقه همکف من یک کاراژ یک اتاق نشیمن و یک باشگاه 6در 10 درست کرده بودم .حبیب شروع به قدم زدن بروی تشک کشتی کرد واین اولین گام های او بروی تشک بود . .او در 5 سال تمام پایه و اساس تمرینات کشتی مثل پل زدن .بالارفتن از طناب و...را فرا گرفت ودر تمام انها پیشرفت کرد .
    عبدالمناپ میگوید..وقتی که تعداد شاگردانم در سالن ورزشی که در خانه داشتم زیاد شد من مجبور شدم 4 گاو نر خود را بفروشم تا بتوانم یک سالن مجهز بزرگ در مدرسه برای انها اماده کنم . کارووائول در حال حاضر با جمعیتی حدود 3000 هزار نفر 36 استاد MMA و 8 قهرمان جهان دارد .

عبدالمناپ میگوید..رشته های پایه حبیب کشتی .جودو .وکامبت سامبو بود .من می خواستم که او جودو را ادامه دهد چون جودو یک رشته ی المپیکی بود .اما حبیب شیفته MMA بود و فقط درباره حرکات UFC صحبت میکرد .
    عبدالمناپ میگوید ..بطور کلی اساس MMA مبارزه است .بوکس را بعدها میتوان اموزش دید چرا که در ان مهارت ها و حرکات زیادی برای فرا گرفتن وجود ندارد .بعد از 16 سال حبیب تمرین تکنیک های هجومی را شروع کرد.ما به او یک ضربه اپرکات چپ قوی یاد دادیم تا پیشرفت کند. حبیب از زمانی که کشتی میگرفت کمر .سینه و پاهای نیرومندی داشت.هر چیزی که شما برای زدن یک ضربه قدرتمند نیاز دارید در او بود تا حدی که 4 مرد با اپرکات او به زمین می افتادند .

حبیب میگوید ...من اولین مسابقات یواف سی را وقتی که بچه بودم تماشا کردم .در سال 2004_2003 یواف سی و پراید به لطف فدور املیاننکو دوران محبوبیتش را طی میکرد.من می دانستم که این شبیه یک ورزش است که یک قفس و یک رینگ دارد.در سال 2006 وقتی که من بالغ شدم و بعنوان یک مبارز در تورنومنت های جوانان شرکت کردم به این فکر بودم که یک روز درمسابقات UFC شرکت کنم .من خیلی جدی درباره ان فکر میکردم .وقتی که من در سال 2010 قهرمانی جهان را درکامبت سامبو در اوکراین بدست اوردم با خودم فکر کردم چرا که نه .من الان مبارزات حرفه ای داشته ام وباید شروع به بلند پروازی کنم .

حبیب میگوید ...من در اولین مبارزه حرفه ایم در اوکراین وقتی که پیروز شدم 2000 هزار دلار گرفتم .من برای اولین بار بود که چنین پولی میگرفتم .در ان روزها این پول مبلغ بسیار زیادی بود .دراین مبارزات کسانی که پیروز میشدند 2000 هزار دلار و کسانی که شکست
    میخوردند 1000 دلار دریافت میکردند .مبارزانی مثل رستم هابیل .شمیل زاوروف .الکسی النیک .ازامات گاشیموف دراین مسابقات بودند.

حبیب میگوید ..اکثر مبارزان روسی MMA داغستانی هستند. داغستان دارای بهترین مدرسه کشتی ازاد در روسیه و جهان است.داغستان همچنین دارای بهترین مدرسه حرفه ای سامبو .بهترین مدرسه ووشو _ساندا و بهترین مدرسه بوکس در روسیه و جهان است و هنوز هم دربسیاری از هنرهای رزمی پیشرو است .

عبدالمناپ میگوید...ما در داغستان در حال تولید کردن محصولات غذایی سالم هستیم. ما نیاز داریم که 45 تا 60 روز در سال را برای اموزش و تمرین به کوهها و جنگل های کاج برویم .ما به منطقه شوما دینسکی که در ارتفاع 1800 _1500 قرار دارد میرویم.80 درصد از محصولات غذایی مثل عسل .میوه .شیر .پنیر .گوشت و... که در انجا وجود دارد محلی و طبیعی است .

حبیب میگوید ...وقتی که من در اروپا در Red Fury Teamزیر نظر مایک کنستانتیتو و سام کاردان تمرین میکردم تمرینات بسیار سخت و فشرده بود.انها جودو و سامبو را با هم ترکیب و ساعت های زیادی را صرف بازی فوتبال میکردند .

حبیب میگوید ..اولین مبارزه من در UFC در 20 ژانویه 2012 ودر مقابل کمال شعله روز بود.من احساس کردم که سطح UFC با سازمانهای دیگر کاملا متفاوت است .اما من به توانایی های خودم ایمان داشتم و دارای اعتماد بنفس بالایی بودم و شکی نداشتم که در این مبارزه پیروز خواهم شد .من در راند 3 با سابمیشن پیروز شدم .

حبیب میگوید ...تمام پیروزی های من در MMA برایم مهم هستند و هر کدام ارزش خاص خود را دارند اما در UFC سخترین حریف من گلیسون تیبائو برزیلی بود .من در UFC 148 با او مبارزه کردم .او بسیار تنومند بود و زمین زدن و شکست دادن او بسیار سخت بود .

حبیب میگوید ...ما در داغستان قبل از تمرین برای گرم کردن خود راگبال (مخلوط بسکتبال و راگبی ) بازی میکردیم وتمام صبح را صرف بازی فوتبال میکردیم .
    حبیب میگوید ...من عاشق فوتبال هستم .من با دقت تمام همه مسابقات قهرمانی جهان و اروپا را نگاه میکنم .من عاشق مسابقات لیگ برتر انگلستان هستم .من به عنوان یک کودک تا زمانی که UFC را نگاه نکرده بودم همیشه دوست داشتم که یک فوتبالیست بزرگ شوم .در روسیه من طرفدار انژی ماخاچ قلعه هستم وتمام مسابقات ان را نگاه میکنم.

حبیب میگوید...در ابتدا زندگی در امریکا سخت بود ولی با گذشت زمان به ان عادت کردم .برنامه روزانه من در امریکا به این صورت است که در صبح من دعا میکنم و بعد به سالن ورزشی میروم و بعد از ان غذا خوردن و خواب و دوباره رفتن به سالن ورزشی و.. تکرار ....
    حبیب میگوید ..من از رقابت در UFC خیلی چیزها بدست اورده ام و .اولین ان یک باشگاه جدید وکاملا متفاوت بود ..کمربند UFC برای من یک رویا است و من تا ان را بدست نیاورده ام دست بردار نیستم .

حبیب میگوید ... بین مردم روسیه و امریکا تفاوتهای بسیار زیادی است .رفتار امریکایی ها بسیار بهتر از روسها و داغستانی هاست .من همیشه به دوستانم میگویم امریکایی ها همیشه دوستانه تر و خندان تر هستند .ما بیشتر مردم غم انگیزی هستیم .

حبیب یک مسلمان معتقد است .او ورزشکاری است که بروی اموزش خود تمرکز میکند و به الکل .مهمانی و زنان و...توجه ای ندارد در حالی که این نگرش به ندرت در میان ورزشکاران حرفه ای پیدا میشود ..

حبیب میگوید ...من هرگز نه دود کشیده ام و نه مشروبات الکلی مصرف کرده ام .نه بخاطر اینکه من یک ورزشکار هستم تنها بخاطر اینکه من یک مسلمان هستم و اسلام مشروبات الکلی .سیگار کشیدن .رفتن به کابارها و...را ممنوع کرده است . دین من از نظر روانی در مبارزاتم به من کمک میکند و باعث ارامش من میشود.من همیشه ارام هستم شاید این کلید موفقیت من است.من همیشه به جلو نگاه میکنم و به خداوند متعال پناه میبرم و اماده هر نتیجه ای هستم.

حبیب میگوید ..بعضی ها از من سوال میکنند که اسلام چیزی که باعث درد میشود را تایید نمیکند پس شما که مسلمان هستید چرا مبارزه میکنید ؟
    بله اسلام چیزی که باعث درد شود را تایید نمیکند اما این کاری که من انجام میدهم یک ورزش است .ما به مدت 15 دقیقه باهم مبارزه میکنیم و بعد از ان همه چیز را فراموش میکنیم .من هیچ مشکلی نمیبینم .بله خون و درد وجود دارد اما این فقط یک ورزش است .شما نمی روید تا یک مرد ضعیف را ضرب و شتم کنید .این یک مبارزه برای مرگ نیست .این یک ورزش است .

حبیب در می 2013 ازدواج کرد و در حال حاضردارای یک فرزند دختر است .
    حبیب در مصاحبه ای در سال 2013 گفت...اگر چه من ازدواج کرده ام اما هنوز دارم با پدرم زندگی میکنم چون دوست ندارم از او دور باشم. اعضای خانواده همیشه باید تکیه گاهی برای هم باشند و از هم دیگر حمایت کنند .وقتی که من پول داشته باشم به پدرم کمک میکنم و وقتی که نداشته باشم از او پول میگیرم .من و برادرم رابطه خیلی خوبی با هم داریم و زیاد به هم کمک میکنیم .من در اخرین مبارزه ام در UFC فهمیدم که خیلی خوب میتوان از مبارزه در این سازمان پول دراورد.البته این در اینده مشخص میشود .

حبیب میگوید ....پول برای من در اولویت اخر قرار دارد .وقتی که من 19 ساله بودم همه هم سن و سالان من کار میکردند .پدرم به من گفت اگر میخواهی کار کنی دیگر نمیتوانی ورزشکار شوی .

حبیب میگوید ..من بعد از دبیرستان به تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه وزارت دارایی ماخاچ قلعه پرداختم .

حبیب میگوید ...بعضی ها درباره شکست روندا روزی در مقابل هالی هولم میگویند که روندا سبک مبارزه خود را تغییر داده بود و میخواست هولم را خیلی سریع شکست دهد و علت این شکست را مربی روندا روزی میدانند .من با کسانی که چنین تفکری دارند و مربی روندا را یک ادم احمق فرض میکنند موافق نیستم در هر صورت مقصر شکست تنها خود مبارز است .روندا یک مبارز بسیار بزرگ است .او به تازگی توجه زیادی به تبلیغات و تلویزیون دارد و کمتر به تمرین فکر میکند .اگر او دوباره مانند گذشته تمرکزش را بروی تمریناتش بیشتر کند میتواند کمربند را پس بگیرد .اما او برای اینکه بتواند خود را دوباره بازسازی کند کار دشواری پیش رو خواهد داشت.
    همان گونه که مایک تایسون گفت قهرمانان واقعی کسانی هستند که پس ازیک شکست سنگین خود را دوباره پیدا کنند وبه مسابقات برگردند پس باید ببینیم که ایا روندا روزی شجاعت یک قهرمان را دارد با نه ؟

حبیب میگوید ...کانر مکرگور مبارز خوبی است اما اگر او فکر میکند که میتواند به وزن لایت ویت بیاید و من را شکست دهد کاملا در اشتباه است .من بدترین حریف برای او در یواف سی هستم .اگر او دوست دارد با من مبارزه کند من از تصمیم او استقبال خواهم کرد .

نویسنده .....علی حاجی پور
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)