ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک های دانلود از ایران یو اف سی

در این بخش میتوانید اشتراک های دانلود از سایت را مشاهده و خریداری نمایید .

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی محل تبلیغ شما IWE محل تبلیغ شما
صفحه 7 از 33 نخست ... 5678917 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 329
    مدیر بازنشسته

مدیر بازنشسته
    3,559
    مبارز مورد علاقه AdlanAmagov_Headshot

15 پرسش و پاسخ در زمینه ام ام ای

.
    به نام خدا

______

دوستان محترم اگر سوال یا ابهامی در زمینه هنرهای رزمی ترکیبی و یو اف سی برایشان پیش آمده

می توانند در این تاپیک مطرح کنند

این سوالات حتما توسط کاربران عزیز و یا مدیران پاسخ داده خواهد شد

شرکت در این تاپیک هم اطلاعات سوال کننده و هم اطلاعات پاسخ دهنده را افزایش می دهد

______

با تشکر از همراهی شما

.

پرسش و پاسخ در زمینه ام ام ای
    yang & yin
    " Using no way as way "
    ---
    ,I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once "
    " but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times

Bruce Lee
    کاربر سایت

عضو انجمن
    369
    مبارز مورد علاقه CainVelasquez_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_k نمایش پست ها
    جواب سوالمو ندادیا فقط گفتی اگر من بخوام 1 تا 10 بدم
    یک نگاهی به لینک زیر بنداز

بد نیست قهرمان های فعلی رو بررسی کنیم
    کشتی گیر NCAA دسته اول
    بعد از اینکه توسط دوست پسر سابق دوست دخترش Triangle choke شد شروع به BJJ کرد و یکی از قهرمانان بزرگ شد
    کشتیگیر دوران کالج و سپس فوتبال آمریکایی، پس از اون وارد آکادمی گرگ جکسون شد و در Gaidojitsu (رشته نوین که مبدعش Greg jackson هست و مبتنی بر کشتی و موی تای و فنون گراپلینگ) کمربند مشکی گرفت.
    کشتی گیر NCAA دست اول
    ورزش رو در کودکی با کاراته شروع کرد و در کالج کشتی و فوتبال آمریکایی رو دنبال کرد
    در 5 سالگی تکواندو و بوکس رو آغاز کرد و در کالج رو به کشتی آورد، دان 3 تکواندو و دان یک کیک باکسینگ و قهوه ای BJJ و نوار زرد در کاپوئرا رده های این قهرمان هست.
    از ابتدا با BJJ و mma شروع کرد همچنین رشته ای به اسم luta livre کمربند مشکی دارد که شبیه BJJ no-Gi هست.
    کشتیگیر NCAA دسته اول
    کشتیگیر ، کشتی رو در سنین پایین آغاز کرد و در کل کشور آمریکا در سنین نوجوانی و جوانی مقام های سوم و دوم رو کسب کرد.
    نفر سوم المپیک 2008 در جودو و نایب قهرمان جهان در سال 2007
    کشتیگیر در سنین نوجوانی و بعد از قهرمانی های متوالی در کشور و بین ایالات زیر نظر Lee Allen کشتیگر المپیکی آمریکا (همدوره تختی و موحد و حبیبی البته در فرنگی) تمرین کرد.
    بقیه اش هم خودت نگاه کن و ببین که نظر دلبخواهی نیست
    در ضمن من اصلا رشته پایم کشتی نبوده و روش تعصبی که دارم به این علت نیست، به خاطر واقعیت مسئله هست. جدا از اون توی سابقه ورزشیم راگبی و کشتی رو دارم و اگر نمی دونی فوتبال آمریکایی و راگبی حرکتی به اسم تکل دارن که همون زیر دوخم خودمون هست و به شدت اجرا میشه و میشه گفت الان با توجه به رشته های پایه قهرمانان تاثیر فوتبال آمریکای به وضوح بیشتر از کیک باکسینگ و موی تای هست!
    دوست عزیز نمیخواستم بحث کش بدم ولی فرمودین نظر دلبخواهی نیست و .... پس:
    ولاسکز:47%تیک دون 42% استرایک 11 % سابمیشن
    جونز:41%تیک دون 34%استرایک 25%سابمیشن
    وایدمن:54%" 27" 19"
    لاولر:53%"47%
    پتیس:25%"22%" 53%
    الدو: 27%" 62%" 11%
    دیلاشاو:22%"40%"38%
    جانسون:66%" 29%"6%
    به جز جانسون هیچکدوم حتی نزدیک 70% که شما فرمودین نیستن استاد. چون تو دبیرستان مدتی کشتی کار کردن دلیل نمیشه سبک مبارزش کشتی باشه.ولاسکز و ویدمن قبول که سبک مبارزشون گریپینگ و رسلینگه اماشما به من بگو دیلاشاو و جونز هم همین سبک دارن؟؟؟؟؟؟دیگه بیشتر از این فکر نکنم لازم باشه ولی از شما دعوت می کنم به صحبت های جو روگن و تحلیل هاش قبل مسابقه هرکدوم از اینا گوش کنی تا متوجه بشی هر کی یه مدتی رسلینگ کار کرده دلیل نمیشه سبک مبارزش رسلینگ و گریپینگ باشه و یه نکته دیگه اینه که فرمودین فوتبال امریکایی بیشتر تو رشته های پایه هست پس تاثیرش بیشتره که اینم خنده داره چون شما به فایتر های روسیه نگا کن بیسشون کشتی به برزیلی ها اکثرا بیسشون جوجیتسو و به آمریکایی ها بیسشون فوتبال امریکایی(مطمئن نیستم بنا به نظرشما)پس فکر کنم این قضیه بیشتر جغرافیاییه پس نتیجه گیری شما که فوتبال آمریکایی ورزش پایه فایتر های بیشتریه پس از موی تای و کیک بوکسینگ و جوجیتسو مهمتره کاملا اشتباهه.موفق باشی دوست عزیز
    کاربر سایت

عضو انجمن
    262
    مبارز مورد علاقه RonaldoSouza_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibio نمایش پست ها
    به جز جانسون هیچکدوم حتی نزدیک 70% که شما فرمودین نیستن استاد. چون تو دبیرستان مدتی کشتی کار کردن دلیل نمیشه سبک مبارزش کشتی باشه.ولاسکز و ویدمن قبول که سبک مبارزشون گریپینگ و رسلینگه اماشما به من بگو دیلاشاو و جونز هم همین سبک دارن؟؟؟؟؟؟دیگه بیشتر از این فکر نکنم لازم باشه ولی از شما دعوت می کنم به صحبت های جو روگن و تحلیل هاش قبل مسابقه هرکدوم از اینا گوش کنی تا متوجه بشی هر کی یه مدتی رسلینگ کار کرده دلیل نمیشه سبک مبارزش رسلینگ و گریپینگ باشه و یه نکته دیگه اینه که فرمودین فوتبال امریکایی بیشتر تو رشته های پایه هست پس تاثیرش بیشتره که اینم خنده داره چون شما به فایتر های روسیه نگا کن بیسشون کشتی به برزیلی ها اکثرا بیسشون جوجیتسو و به آمریکایی ها بیسشون فوتبال امریکایی(مطمئن نیستم بنا به نظرشما)پس فکر کنم این قضیه بیشتر جغرافیاییه پس نتیجه گیری شما که فوتبال آمریکایی ورزش پایه فایتر های بیشتریه پس از موی تای و کیک بوکسینگ و جوجیتسو مهمتره کاملا اشتباهه.موفق باشی دوست عزیز
    با توجه به اینکه بحث داره به بیراهه میره، و مثل اینکه داریم با هم جدل میکنیم من فکر کنم تا همین جا هم اطلاعات مناسبی دادم و شما هم دادید و خوانندگان هرکدوم بنا به احتیاجشون مطلب از این گفتار استخراج خواهند کرد.
    فقط من توجه ات رو به پست اولم جلب میکنم که منظورم از تاثیر 70% ای کشتی به این معنی نبود که دو نفر میان وسط گود و با هم کشتی میگیرند!

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_k;
    سلام
    من بهتره عبارتم رو اصلاح کنم، 70 درصد mma رزم تن به تنه و گلاویزی و گراپلینگ، که در این امر کشتی گیرها بخت بهتری دارند. گرفتن یک زیر یا کنترل حریف کنار کیج و گرفتن کلینچ و اتفاقاتی نظیر این رو خیلی در mma سطح بالا میبینیم و ورود کشتی گیرای بسیار زیاد به mma و گراپلینگ نشان گر اهمیت دانش اولیه داشتن از کشتیه. جدای از اون کشتی خصوصیات بدنی رو ایجاد میکنه که میتونه در mma خیلی موثر باشه، مثلا کشتی گیرها که زمین زدن و درگیری در ضمیر ناخودآگاهشونه خیلی بهتر میتونن سوئیچ کنن و BJJ رو یاد بگیرن و از نظر بدنی کاملا شرایط این ورزش رو دارند، و بر خلاف جودو کارها تا حدود بسیار زیادی با کنترل در خاک آشنایی دارند. و همچنین در زدن مشت، به این علت که کشتی باعث ایجاد بازو های برجسته میشه شاید در زدن مشت های مستقیم کمکی نکنه ولی عضلات پشت و کول و بازو قدرت عجیبی به ضربات آپرکات و هوک میده و چون این ضربات در mma پر کاربردتر از Straight Punch هستند شرایط ایده آلی برای یک کشتیگیر به وجود میاره. بسیاری از One Punch KO هایی که میبینید حاصل مشت های یک کشتیگیر بوده :)
    موراد موفقی از کشتیگیرای حال حاضر دنیا هم قابل مثال هستند که حتی کمربند قهرمانی سازمان های معتبر جهان رو دارند. فکر کنم دیگه توضیحی لازم نباشه.
    با تمام احترامی که به ورزش بوکس دارم ولی یک ضرب المثل آمریکایی و جدید در این مورد هست که میگه:
    every one can throw a punch but no one can not wrestle good
    امیدوارم که در امر ورزش کردن هم تا این حد سرسختی داشته باشی
    کاربر سایت

عضو انجمن
    225
    مبارز مورد علاقه NateDiaz_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط NN_Diaz نمایش پست ها
    آقا مرسی بابت اطلاعاتتون
    فقط یه سوال دیگه :-d

این برزیلین جی جوتسو چیه دقیقا که همه تو mma ازش استفاده میکنن؟؟ مربوط به مهارتهای خاکه گلاویزی یا ضربه زدن یا هر دو ؟؟؟
    حاجی انگار سوال ما این وسط گم شد
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    مبارز مورد علاقه Aaron_Riley_Headshot2012
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibio نمایش پست ها

سلام خدمت دوستان عزیز
    بحث خیلی جالبی انجام شد و حاوی اطلاعات خیلی خوبیه،خیلی عالیه
    راستش من از همون زمانی که پست adibio عزیز رو راجع به سبک جونز خوندم میخواستم وارد بحث بشم که بعلت شرایط فعلی که تا جمعه شب تو سفر دارم متاسفانه تایپ کردن برام سخت بود و شرکت نکردم.
    هر دوی شما دوستان مشخصا mma رودنبال میکنید و اطلاعات خوبی دارید اما درک هرکس از این ورزش بنا به ذات ترکیبی و مخلوطی که این رشته داره متفاوته.
    درمورد اینکه آرش لفظ تاثیر 70 درصدی کشتی تو این رشته رو بکار برد باید این توضیح داده بشه که کشتی فقط زیرگیری و زمین زدن یا فنون پرتابی و سالتو نیست،بلکه اصلی ترین تاثیر و استفاده ی کشتی(بخصوص کشتی فرنگی) در mma توانایی کلینچ و کنترل قدرت تهاجمی حریف و تسلط به حریفی هستش که مهارتهای تهاجمی برتری داره،بنابراین قطعا منظور ایشون از تاثیر 70 درصدی کشتی،70 درصد ریت زمین زدن و اقدام به زیرگیری نیست.
    اتفاقا دقیقا استفاده از کشتی تو سبک مبارزه ی جونز موج میزنه و اینکه شما احساس میکنی سبک جونز کشتی نیست و بیشتر موی تای و کیک بوکسینگه حتما به دلیل استنباطیه که از کشتی دارین و بیشتر به زمین زدن توجه میکنین. اما جان جونز،رندی کوتور و کین ولاسکوز بارزترین مثال هایی هستن که کلینچ و استفاده از مهارت های گارد کشتی فرنگی عامل اصلی موفقیت اونها بخصوص درمقابل حریف های تهاجمی بوده.
    سبک جونز کاملا ترکیبیه و کلینچ و کشتی جزو جدانشدنی این سبکه و شک نکنید بدون اون تجربه ی به ضعم شما کم اهمیت کشتی دانشگاهی جونز امروز جایی که هست نبود،البته اینکه این تاثیر زیاد و مهم دقیقا چند درصده تو سبک هر مبارز من نمیدونم اما اینکه مقدارش رو بخوایم با درصدهای ارائه شده از میزان زمین زدن تو سابقه ی هر مبارز تعیین کنیم کاملا اشتباهه چرا که کشتی فقط زمین زدن نیست.
    (دوستان اگر مایل به ادامه ی این بحث هستین لطفا پاسخ این پست من رو در تاپیک "بحث و گفتگو درحوزه ی هنرهای رزمی و... بدید چرا که اصالتا این تاپیک مربوط به سوال و جواب کاربران هست)

درمورد سوال NN_Diaz عزیز:
    جوجیتسو برزیلی نسخه ی برزیلی رشته ی جوجیتسو هستش که اصالتا یک رشته ی قفل و گلاویزی ژاپنی و درواقع پدر رشته ی جودوست. جوجیتسو برزیلی توسط خانواده ی برزیلی و جوجیتسو کار گریسی با بیس و پایه ی جوجیتسو ژاپنی ابداع و گسترش داده شد.
    کلیت این رشته برپایه ی گرپلینگ، فنون قفل مفصل و خاک و مبارزه ی سابمیشنی هستش و تقریبا تمام فنون کانسس(قفل) و شیمه وازا(خفه کردن) ی جودو برگرفته از این رشته ست.
    علت همه گیر شدن این رشته بین مبارزان ترکیبی موفقیت چشمگیر جوجیتسوکارها تو روزهای ابتدایی برگزاری مسابقات UFC مقابل مبارزهای بوکسور و کیک بوکسور و کلا سبک های تهاجمی بود. تو اون روزها که هنوز "سبک ترکیبی" وجود نداشت و فقط "مسابقات ترکیبی" بود این موفقیت سبک گرپلینگ و سابمیشن مقابل سبک های تهاجمی و ضربه ای مثل بمب صدا کرد و تمام مبارزای تهاجمی بعد از اون سعی دارن حتما جوجیتسو برزیلی رو درکنار سبک خودشون کار کنن.
    کاربر سایت

عضو انجمن
    369
    مبارز مورد علاقه CainVelasquez_Headshot
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir153 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بحث خیلی جالبی انجام شد و حاوی اطلاعات خیلی خوبیه،خیلی عالیه
    راستش من از همون زمانی که پست adibio عزیز رو راجع به سبک جونز خوندم میخواستم وارد بحث بشم که بعلت شرایط فعلی که تا جمعه شب تو سفر دارم متاسفانه تایپ کردن برام سخت بود و شرکت نکردم.
    هر دوی شما دوستان مشخصا mma رودنبال میکنید و اطلاعات خوبی دارید اما درک هرکس از این ورزش بنا به ذات ترکیبی و مخلوطی که این رشته داره متفاوته.
    درمورد اینکه آرش لفظ تاثیر 70 درصدی کشتی تو این رشته رو بکار برد باید این توضیح داده بشه که کشتی فقط زیرگیری و زمین زدن یا فنون پرتابی و سالتو نیست،بلکه اصلی ترین تاثیر و استفاده ی کشتی(بخصوص کشتی فرنگی) در mma توانایی کلینچ و کنترل قدرت تهاجمی حریف و تسلط به حریفی هستش که مهارتهای تهاجمی برتری داره،بنابراین قطعا منظور ایشون از تاثیر 70 درصدی کشتی،70 درصد ریت زمین زدن و اقدام به زیرگیری نیست.
    اتفاقا دقیقا استفاده از کشتی تو سبک مبارزه ی جونز موج میزنه و اینکه شما احساس میکنی سبک جونز کشتی نیست و بیشتر موی تای و کیک بوکسینگه حتما به دلیل استنباطیه که از کشتی دارین و بیشتر به زمین زدن توجه میکنین. اما جان جونز،رندی کوتور و کین ولاسکوز بارزترین مثال هایی هستن که کلینچ و استفاده از مهارت های گارد کشتی فرنگی عامل اصلی موفقیت اونها بخصوص درمقابل حریف های تهاجمی بوده.
    سبک جونز کاملا ترکیبیه و کلینچ و کشتی جزو جدانشدنی این سبکه و شک نکنید بدون اون تجربه ی به ضعم شما کم اهمیت کشتی دانشگاهی جونز امروز جایی که هست نبود،البته اینکه این تاثیر زیاد و مهم دقیقا چند درصده تو سبک هر مبارز من نمیدونم اما اینکه مقدارش رو بخوایم با درصدهای ارائه شده از میزان زمین زدن تو سابقه ی هر مبارز تعیین کنیم کاملا اشتباهه چرا که کشتی فقط زمین زدن نیست.
    (دوستان اگر مایل به ادامه ی این بحث هستین لطفا پاسخ این پست من رو در تاپیک "بحث و گفتگو درحوزه ی هنرهای رزمی و... بدید چرا که اصالتا این تاپیک مربوط به سوال و جواب کاربران هست)

درمورد سوال NN_Diaz عزیز:
    جوجیتسو برزیلی نسخه ی برزیلی رشته ی جوجیتسو هستش که اصالتا یک رشته ی قفل و گلاویزی ژاپنی و درواقع پدر رشته ی جودوست. جوجیتسو برزیلی توسط خانواده ی برزیلی و جوجیتسو کار گریسی با بیس و پایه ی جوجیتسو ژاپنی ابداع و گسترش داده شد.
    کلیت این رشته برپایه ی گرپلینگ، فنون قفل مفصل و خاک و مبارزه ی سابمیشنی هستش و تقریبا تمام فنون کانسس(قفل) و شیمه وازا(خفه کردن) ی جودو برگرفته از این رشته ست.
    علت همه گیر شدن این رشته بین مبارزان ترکیبی موفقیت چشمگیر جوجیتسوکارها تو روزهای ابتدایی برگزاری مسابقات UFC مقابل مبارزهای بوکسور و کیک بوکسور و کلا سبک های تهاجمی بود. تو اون روزها که هنوز "سبک ترکیبی" وجود نداشت و فقط "مسابقات ترکیبی" بود این موفقیت سبک گرپلینگ و سابمیشن مقابل سبک های تهاجمی و ضربه ای مثل بمب صدا کرد و تمام مبارزای تهاجمی بعد از اون سعی دارن حتما جوجیتسو برزیلی رو درکنار سبک خودشون کار کنن.
    داش امیر اول اینکه مرسی که نظر تو گفتی و تو بحث شرکت کردی دوم نظر شخصی و چیزی که من به قول خودت از سبک مبارزه جان جونز استنباط میکنم فرق داره با شما.گفتی که جونز با کلینچ قدرت تهاجمی حریفشو کنترل میکنه و کشتی موج میزنه در سبک مبارزش ولی چیزی که من میبینم و جو روگن هم چند بار تاکید کرده تو مسابقات جونز اینه که جونز با تکنیک هایی مثه فرانت ساید کیک یا تگ هایی که با لگ کیک یا بوکسینگ یا.... انجام میده سعی میکنه حریفشو از خودش دور نگه داره و با ریچ ادونتیجی که داره به حریفش سر فرصت مناسب ضربه بزنه.من نمیدونم حاجی شما چی جوری گریپلینگ و کلینچ که لازمش نزدیک شدن به حریفه رو سبک مبارزه جونز میدونین.ولی خب در مورد ولاسکز که خودم به شخصه اعتقاد خاصی بهش دارم حرفات کاملا درسته و همیشه هم سعی میکنه با کلینچ یا کشوندن حریف به کنار اکتیگان فایت کنترل کنه.کسی که سبک مبارزش کشتیه دادا کلا سعی میکنه همیشه به قول خارجیا چنج لول(change level) کنه فایت و ببره رو زمین ولی جان جونز خیلی خیلی کم بدنبال این کاره.بازم میگم همان طوری که به آرش گفتم اینا نظر شخصی و به قول خودت استنباط من از جونزه......

مبارزه جان جونز با کورمیر رو دیده باشی، 3 راند اول پایاپای بود و حتی ممکن بود مسابقه رو ببازه اگه همینجور ادامه میداد.
    چیزی که تو راند 4 و 5 باعث موفقیت و جلو افتادنش شد همون زیرگیریاش و
    گریپلینگ و کلینچش بود که تو این زمینه سرتر از کورمیر ظاهر شد.
    کاربر سایت
    عضو انجمن
    5
    مبارز مورد علاقه HugoViana_Headshot
    سلام
    بچه ها این مسابقات فایت نایت رو که شبکه فاکس اسپورت وان پخش میکنه همونیه که تو ها..تبر..د با نام فاکس اسپورت تو پکیج اسکای ایتالیا هم هست ؟ از این جهت میپرسم چون اگر همون باشه هم میشه لایو دید و هم حجم اینترنت رو برای دانلود مصرف نکرد و با س..ی س..ی ک..م رکوردش کرد.
    ممنون میشم جواب بدید.
    کاربر سایت

عضو انجمن
    55
    مبارز مورد علاقه Brock_Lesnar
    سلام خدمت همه دوستان .

راستش من الان چند ماهی میشه مسابقات ufc رو جدی دنبال میکنم اما هنوز کلی سوال بی پاسخ دارم شایدم هم سوال هام به نظر بعضی ها آماتور بیاد !

اول اینکه روال کار برای رسیدن به مسابقه ی قهرمانی چیه ؟ مثلا یه فایتر جدید چند تا مسابقه رو باید ببره تا جواز مسابقه ی سر کمربند رو بدست بیاره ؟ مثلا یادمه بازیهای براک لزنر رو که دنبال میکردم بعد از 2 تا بازی که یکیشم باخته بود رفت سر کمربند مسابقه داد و قهرمان هم شد !

سوال بعدی اینکه کسی که قهرمان یه وزن هست و کمربند رو داره چند وقت یه بار باید از عنوان خودش دفاع کنه ؟ چون بعضی موقع ها تو تاریخچه مسابقات میبنیم که یه قهرمان طی 2 سال فقط یکبار از کمربند خودش دفاع کرده و این نسبت به رشته های هم سبک خیلی کمه .

اصلا چرا انقدر فاصله بین مبارزه ها زیاده ؟ مثلا یه فایتر طی یکسال چرا انقدر کم مبارزه میکنه ؟ سالی 3-4 تا مبارزه خیلی کم و عجیب نیست ؟ مثلا گاهی اوقات فاصله ی 2 تا مبارزه یه فایتر نزدیک به یکسال میشه و این خیلی عجیبه !من خودم به عنوان یه طرفدار که مثلا از چاد مندز خیلی خوشم میاد دوست دارم هر ماه وسط رینگ ببینمش اما اینطوری نیست !

سوال بعدی هم اینکه مسابقات bellator چه فرقی با ufc داره
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    نقل قول نوشته اصلی توسط BrockLesnarFighter نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان .

راستش من الان چند ماهی میشه مسابقات ufc رو جدی دنبال میکنم اما هنوز کلی سوال بی پاسخ دارم شایدم هم سوال هام به نظر بعضی ها آماتور بیاد !

اول اینکه روال کار برای رسیدن به مسابقه ی قهرمانی چیه ؟ مثلا یه فایتر جدید چند تا مسابقه رو باید ببره تا جواز مسابقه ی سر کمربند رو بدست بیاره ؟ مثلا یادمه بازیهای براک لزنر رو که دنبال میکردم بعد از 2 تا بازی که یکیشم باخته بود رفت سر کمربند مسابقه داد و قهرمان هم شد !

سوال بعدی اینکه کسی که قهرمان یه وزن هست و کمربند رو داره چند وقت یه بار باید از عنوان خودش دفاع کنه ؟ چون بعضی موقع ها تو تاریخچه مسابقات میبنیم که یه قهرمان طی 2 سال فقط یکبار از کمربند خودش دفاع کرده و این نسبت به رشته های هم سبک خیلی کمه .

اصلا چرا انقدر فاصله بین مبارزه ها زیاده ؟ مثلا یه فایتر طی یکسال چرا انقدر کم مبارزه میکنه ؟ سالی 3-4 تا مبارزه خیلی کم و عجیب نیست ؟ مثلا گاهی اوقات فاصله ی 2 تا مبارزه یه فایتر نزدیک به یکسال میشه و این خیلی عجیبه !من خودم به عنوان یه طرفدار که مثلا از چاد مندز خیلی خوشم میاد دوست دارم هر ماه وسط رینگ ببینمش اما اینطوری نیست !

سوال بعدی هم اینکه مسابقات bellator چه فرقی با ufc داره

سلام دوست عزیز به انجمن خوش اومدی

اول اینکه ما هوادار mma هستیم نه یه فایتر mma بنابراین آماتور و حرفه ایمون چندان توفیری نمیکنه مهم نیس!

درمورد ساز و کار رسیدن یه فایتر به مبارزه بر سر عنوان یا طبق اصطلاح مرسوم UFC گرفتن شانس کسب عنوان(Title Shot) باید عرض کنم واقعا قاعده و قانون کاملا مشخص و نوشته شده ای وجود نداره و درواقع ملاک اصلی خواست تماشاگر و چیزی که تماشاگر و مسابقه ساز UFC اقای جو سیلوا بهش معتقده هست،اما بطور کلی یه مبارز برای جلب نظر UFC برای گرفتن مبارزه برای کمربند باید افرادی رو از بین 5 نفر و یا در خوشبینانه ترین حالت 10 نفر برتر دسته وزنی شکست داده باشه و باید تو یه خط پیروزی قرار داشته باشه و چند مبارزه ی اخیرش شکست نخورده باشه،حالا هرچقدر این پیروزی های اخیرش بزرگتر(با ناک اوت یا سابمیشن) و در مقابل افراد بزرگتری باشه احتمال دریافت شانس کسب عنواتن بیشتره براش. اما در کل قاعده ای وجود نداره و ممکنه یه مبارز خیلی معروف و مورد توجه تماشاگرها در بدو ورود به سازمان شانس کسب عنوان دریافت کنه چرا که UFC تشخیص داده لیاقتش رو داره و اون رویداد خوب فروش میکنه و تماشاگرها زودتر خواستار دیدن اون فرد مقابل قهرمان هستن.
    درمورد اینکه قهرمان چند وقت یک بار باید از عنوانش دفاع کنه، این هم درواقع قاعده ی مشخص با تاریخ و مدت دقیق نداره! اما اگر به دلایل مصدومیت یا مسایل دیگه از یک حدی بیشتر نتونه برای مبارزه و دفاعی که UFC براش درنظر داره خودشو آماده کنه UFC تو این موارد میاد و در نبود قهرمان(که مصدوم شده و مدت زیادیه مبارزه نکرده) بین دو مدعی برتر قهرمانی تو اون دسته مبارزه برای عنوان قهرمانی موقت(Interim Championship) برگزار میکنه و برنده بعنوان "قهرمان موقت" شناخته میشه،بعد اگر قهرمان بهبودیش کامل بشه و ظرف چند ماه بعد بتونه برگرده به رقابت بین قهرمان اصلی و قهرمان موقت یه مبارزه ی "یکی کردن عنوان" (Title Unification) برگزار میشه برای مشخص شدن قهرمان بلامنازع، و اگر قهرمان باز هم نتونه ظرف مدت نسبتا کوتاهی برگرده خلع عنوان میشه و همون قهرمان موقت بعنوان قهرمان بلامنازع ترفیع پیدا میکنه.
    مثال خوب برای این اتفاق کین ولاسکوز قهرمان سنگین وزن سازمان هست که بدلیل مصدومیت طولانی نتونست مدتی مبارزه کنه بنابراین UFC بین مارک هانت و فابریسیو وردوم مبارزه ی قهرمانی موقت ترتیب داد که فابریسیو وردوم قهرمان موقت شد و حالا یکی دو ماه دیگه با کین ولاسکوز مبارزه ی یکی کردن عنوان براشون ست شده.
    درمورد تعداد کم مبارزات یه فایتر در طول یک سال هم دلیلش سنگینی این رشته و تمریناتش نسبت به سایر رشته هاست،تو mma مصدومیت ها خیلی زیاد هستن و اسیب دیدگی حین تمرین متاسفانه یه چیز کاملا اپیدمیه...
    خود مبارزه ها هم به شدت سنگین هستن و تو خیلی از مبارزه ها پزشک بعد از مبارزه مدت خیلی طولانی استراحت مینویسه برای مبارزها و حتی برای مبارزی که پیروز شده!! مثال مبارزه ی اخیر جونیور دوس سانتوز و استیپه میوچیچ. وقتی که مبارز مدت طولانی مجبور به استراحت و ریکاوری باشه طبیعتا مدت زیادی از تمرین دور میمونه و بعد از شروع تمرین هم باید مدتی ادامه بده تا رو فرم و آماده ی مبارزه بشه،تمام این پروسه باعث میشه شما به آرزوت نرسی و ماهی یک بار مبارز مورد علاقتو نبینی! شاید اگر راجع به تنیس حرف میزدیم این فاصله های زیاد بین مبارزه ها به قول شما عجیب بود اما تو mma واقعا عجیب نیس و طبیعیه.
    و سوال آخر، bellator هم مثل UFC یه سازمان ترقی دهنده(Promotion) رشته ی mma و یکی از برگزار کنندگان مسابقات mma هست. mma(هنرهای رزمی ترکیبی) یک سبک کلی هست که میبینین مسابقاتش رو و میدونین قوانینش رو،و UFC ، Bellator ، One FC ، و... سازمانهای مختلف برگزار کننده ی mma هستن. مثلا رابطه ی UFC با Bellator مثل رابطه ی wwe با TNA هستش.
    با آرزوی سلامتی برای شما
    کاربر سایت
    عضو انجمن
    44
    آقا امیر به من بگین جان جونز کی برمیگرددسلام ا
    کاربر سایت

عضو انجمن
    7,043
    نقل قول نوشته اصلی توسط vaiter نمایش پست ها
    آقا امیر به من بگین جان جونز کی برمیگرددسلام ا
    سلام vaiter عزیز،والا خبری ازش نیس فعلا مطمئنا چیزی رسمی بشه سریع خبرگزاریها و رسانه ها میگن و ما هم منتقل میکنیم. برای اطلاع سریعتر از تیتر اخبار و موضوعات و بحث های جاری سایت عضو گروه انجمن تو واتساپ بشین. برای اینکار به من پیام بدین 09369069343
صفحه 7 از 33 نخست ... 5678917 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 329

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 23 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 23 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)