ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

Team Xtreme Tehran
آموزش جوجیتسو برزیلی تبلیغ شما IWE تبلیغ شما
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کیک بوکسینگ

 1. #1
  کاربر ویژه

  کیک بوکسینگ کیک بوکسینگ کیک بوکسینگ کیک بوکسینگ کیک بوکسینگ
  کاربـر ویژه
  تاریخ عضویت
  2013/12/28
  نوشته ها
  14
  32

  کیک بوکسینگ

  ریشه یاصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال پیش درآسیابر میگردد. کیک بوکسینگ ژاپنی در دهه ی۱۹۶۰میلادی ایجاد و رقابتهای آن از همان دهه شروع شد. بنیان گذاران آناوسامو ناگوچیوتاتسویامادا می باشند. کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی به وجود آمد. کیک بوکسینگ را میتوان ورزش رزمی چند رگه دانست که درآن از روش*های رشته*های مختلف رزمی استفاده شده است.
  البته اگر کمی منطقی باشیم باید قبول کنیم که 90 درصد رشته های رزمی خصوصا کیک بوکسینگ از ووشو یا همون کنگ فوی چینی از معبد شائولین استخراج شده است امید وارم کسی جبه نگیره ببینید تاریخی برای قدمت ووشو گفته نشده اما با مطالعه ی بخشی از تاریخ متوجه میشوید که چند صد سال قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) تنها سه امپراطوری خفن وجوود داشت
  امپراطوری ایران , امپراطوری روم و چین وسیع ! حالا برید دنبال اینکه از اون زمان رشته های رزمی چگونه بوجود اومدن !! کسب مابقیه اطلاعات را هم به خودتان میسپارم.


  بریم سراغ کیک بوکسینگ

  مسابقات در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار می*گردد.زمان بازی معمولاً سه راند سه دقیقهای می*باشد.که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می*کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می*شود. و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می*دهند. بنیانگذار کیک*بوکسینگ در غرب جو لوئیس می*باشد که پدر کیک بوکسینگ آمریکا نامیده می*شود.
  کیک بوکسینگ مانند تمام رشته*های رزمی دارای کمربند و دان میباشد.این ورزش در وجه ی مسابقاتی داخل رینگ برگزار میشود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشی بازنده اعلام میشوی.در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد.در بعضی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲راند ۲ دقیقهای است.به افرادی که کیک بوکسینگ کار میکنند جنگنده (FIGHTER) می*گویند.
  نکته قابل توجه وجود قوانین متعدد برای انواع مسابقات کیک بوکسینگ است و این*که از هر سنی می*توان می*توان به کیک بوکسینگ پرداخت. ولی مسئله مهم این است که تا ۱۸ سالگی، استفاده از کلاه محافظ سر همواره توصیه شده است
  این ورزش اعتماد به نفس شما را بالا می برد و احساس بهتری به شما می دهد این اعتماد معمولا از طریق تمرینات به زندگی شما منتقل می شود و در نتیجه می توانید با مشکلات روزمره برخورد بهتری داشته باشید و دیدگاه بهتری نسبت به زندگی پیدا خواهید کرد .ارزشهای رزمی همیشه دارای منابع خوب و مثبت برای اقشار سنی مختلف برای بچه ها ، جوانان و بزرگسالان چه مرد و چه زن ، بوده است و می بینیم که مردم چگونه می توانند از نظر روحی فیزیکی ، قدرت اعتماد به نفس و دلپذیری را از این ورزش زیبا بدست بیاورند فدراسیون جهانی اسپورت کیک بوکسینگ با نظر و احترام به همه اعتقادات مردم در نقاط مختلف دنیا مفتخر است که توانسته سیستم جدیدی از کیک بوکسینگ با قوانین صحیح و منطقی در سطوح مختلف تمرینی و مسابقات فراهم آورد که هنر جویان در دوره های Intermediate – Beginner Advance و هر استایلی که بوده باشند بتوانند خلا تکنیکی و تمرینی و مسابقه ای خود را پر کنند و خود را در سطوح مختلف زمانی رزمی بالا ببرند . بخش اصلی کیک بوکسینگ آموزش مربیان است با توجه به اینکه مربیان چراغ راه و راهنمای هنر جویان به حساب می آیند اعتقاد داریم که هر چه سطح مربیان از نظر سطح مربیان از نظر علوم فیزیکی و روح و دانش در سیستم های مختلف تمرینی و علوم سایکولوژی مدیریت کلاسی و علوم رفتاری بالا برود بطور قطعی تاثیرات مثبت بر روی هنر جویان زیر دست می گذارد و این یکی از پایه های مهم در پیشرفت بشمار می آید .
  Cardio Kickboxing
  از نظر پزشکی ورزشی کیک بوکسینگ فشار فکری را از بین می برد چرا که مشکلات زندگی باعث فشار فکری و مغزی می شود . گروهی این فشار را با مصرف دارو و یا نوشیدن الکل و غیره از بین می برد که این روش کاهش فشار موقتی می باشد و دوباره دچار سردرگمی خواهند شد ولی گروهی دیگری که از طریق ورزش این فشار فکری را کاهش می دهند برای همیشه مشکلات را از سرراه خود بر می دارند .با انجام این نوع تمرینات ترشح هورمن اندروفین که نشاط آور است در بدن افزایش می یابد و از طریق مغز به بدن وارد می شود . تا درد و فشار فکری را از بین ببرد این تمرینات باعث افزایش انرژی شما می شود و ازدیاد انرژی باعث می شود شما مفید تر واقع شوید در نتیجه انجام کارهای روزانه نیز هرگز خسته نخواهید شد و در جمع خانواده ساعت خوشی را خواهید داشت تمرینهای کیک بوکسینگ در ابتدا بسیار کار سختی است و ممکن است زود خسته شوید ولی اگر به بدنتان فرصت ندهید که به مرور به تمرینات عادت کند در اثر سریع انجام دادن زودتر خسته و ناامید می شوید .
  کیک بوکسینگ مانند سایر ورزشها نیاز به تعهدات واز خود گذشتگیها دارد .از آنجایی که در این ورزش از تکنیکهای خطر ناک استفاده می شود ؛برای بدست آوردن کنترل روی حرکات واستفاده از آنها آموزش باید با تمرکز ودقت واعتماد به نفس در زمان مناسب بدون صدمه دائمی زدن به حریف تمرینی یا حریف انجام می گیرد .
  مهارت با نگاه کرد ن دیگران یا خواندن درباره اینکه لگدها ومشتها چگونه زده می شوند به دست نمی آید ؛ ولی آنها به یاد گیری کمک می کنند . فقط تمرین با حریف نا مرئی یاواقعی می تواند به شما آموزش دهد چگونه از تکنیکهایی که یاد گرفته اید دروضعیتهای واقعی وزیر فشار حمله وضد حمله خود را انجام دهید . تمرین کردن باعث می شود که نقاط قوت وضعف خودتان را ارزیابی کنید ویا تمرکز در تمرینات نقاط ضعف را بهبود می بخشد . به همین ترتیب یاد می گیرید چگونه نقاط قوت وضعف حریفتان را نیز بررسی کنید . شما یاد می گیرید از حرکات قوی حریفتان فرار کنید واز نقاط ضعف او به سود خودتان استفده کنید .
  مزایای کیک بوکسینگ وهمچنین چالشها وپاداشهای آن بسیار است ؛ اما این مزایا فقط با تمرینات مداوم بدست می آید. فقط با چند درس کیک بوکسینگ شما به شرایط فیزیکی وبدنی وسخت وموزن بودن دست نمی یابید .
  وقتی برای مسابقه کیک بوکسینگ آماده می شوید باید تمرینات برنامه این فصل را شش روز در هفته انجام دهید . اگر شما این تمرینات را برای رتبه بندی ؛تناسب اندام ؛بهتر کردن شرایط فیزیکی ؛دفاع شخصی ویا برای بهبود مهارتهای خود انجام دهید ؛باید این برنامه را سه روز در هفته ادامه دهید .
  همیشه تمرینات را با حرکات گرم کردن وکششی شروع کنید تا از کشیدگی عضلات ویا صدمه دیدن جلوگیری کنید . وقتی شروع به تمرینات پرشی می کنید بدن شما کاملأ گرم شده است .پریدن باعث بهتر شدن فنری پاها می شود و رقص پای شما را در مسابقات واقعی بهتر می کند . تمرین بوکس باسایه ‘ کاری جدا از تمرینات واقعی است وبهترین تمرین برای بهبود سرعت و انعکاس حرکات شما می باشد . کار روی کیسه بوکس تمام عضلاتی را که هنگام مشت زدن ولگد زدن به کار می روند بهتر می کند ‘ وشما را قادر می سازد تامشت ولگدهای نیرو مند وانفجاری بزنید . کار بر روی پدهای تمرکزی سرعت ‘ قدرت وزمان سنجی شما را بهبود می بخشد وهر گز نباید غفلت شود . کار برروی پدهای تایلندی ضروری است ‘ به خصوص برای بوکسورهای تایلندی چون لگدهای پایین وبالا وهمچنین ضربات زانو وآرنج را تمرین می کنند . تمرین با کیسه بوکس (توپ) سرعتی وگلابی که از کف به سقف متصل شده زمان سنجی سرعت ودید شما را بهتر می کند ‘ تمرین با حریف مهمترین قسمت آماده کردن بدن وروحیه بر ای مبارزه فول – کنتاکت است .
  برای سخت کردن وافزایش قدرت عضلات واضافه کردن نیرو به تکنیکهای کیک بوکسینگ بهتر است جلسات تمرین را با حرکات قدرتی تمام کنید .
  تغذیه صحیح نیز دارای اهمیت است . شما باید مطمئن شوید برای جلوگیری از بیماری وحفظ سلامت خودتان به مقدار کافی ومناسب مواد غذایی مصرف می کنید . فقط مواد غذایی طبیعی بخورید وبه اندازه کافی میوه وسبزی جات مصرف نمایید . از مکملهای معدنی وویتامینها نیز استفاده کنید .
  شما باید یک برنامه علمی تمرینات را دنبال کنید وبه آن بچسبید . همچنین داشتن طرز فکر مثبت و رفتار خوب در تمرینات باتمرکز وتوجه به کارهایی که در تمرین انجام می دهید دارای اهمیت است . علاوه بر تمرینات سازمان یافته ای که زیر نظر مربی انجام می دهید ‘ شما باید روزانه تمریناتی را در منزل انجام دهید . هر روز روی یک حرکت کیک بوکسینگ کار کنید این کار باعث می شود تا تکنیک را صحیح وبا تمر کز فکری انجام دهید وبهتر از آن است که سعی به یاد گرفتن چند حرکت در یک جلسه کنید .
  درباره کیک بوکسینگ یا به تعبیری رشته*ای که هم*اکنون پرطرفدارترین استایل رزمی حال حاضر جهان است، مطالب مختلفی به رشته تحریر درآمده است.
  در اوایل دهه ۷۰ میلادی، بزرگسالان آن روز رزمی جهان، مثل بیل والاس، چاک نوریس، والرا و … روش مبارزه*ای جدیدی را ابداع کردند ) مساله اینجاست که با چه اطلاعات قبلی این سبک را ابداع کردند !! نهایاتا به وشوو سانشو ختم میشه) که در آن از ضربات دست و پا به شکلی مؤثر و کاربردی در دفاع و حمله بهره گرفته می*شد.
  شیوه*های مبارزاتی فول کنتاکت، سمی کنتاکت، لایت کنتاکت و لوکیک اصلی*ترین روش*هائی هستند که یک کیک*بوکسور می*تواند در تمامی آنها به تبحر لازم رسیده و هم*زمان بتواند در سیستم*های مختلف رینگی و غیر رینگی در مسابقات مربوطه شرکت کند.
  در شیوه مسابقات فول کنتاکت، ورزشکاران مرد تنها به استفاده از دستکش اکتفا می*کنند. گاهی اوقات، کیک بوکسینگ را به*عنوان یک سبک رزمی در نظر می*گیرند اما متاسفانه در بسیاری مواقع، کیک بوکسینگ تنها یک رویداد رزمی متشکل از مجموعه*ای قوانین مبارزاتی است


  واژه کیک بوکسینگ اولین*بار توسط ”نوگوچی اسامر“ که یک برگزارکننده مسابقات رزمی در ژاپن بوده برای انواع مختلف ورزش*های مشابه به موی تای و کاراته در دهه ۱۹۵۰ ابداع شد.
  این اصطلاح بعداً در آمریکا به شکل خاص به کار رفت. در بیستم دسامبر سال ۱۹۵۹، یک دوره مسابقات موی تای بین فایترهای تایلندی در سالن آساکوزای توکیو برگزار شد.
  فردی به نام ”تاتسویا مادا“ که پیش از آن ”نیهون کمپو کاراته دو“ را ابداع کرده بود از علاقمندان به موی تای محسوب می*شد، زیرا قصد داشت مسابقات کاراته را مطابق با قوانین فول کنتاکت برگزار کند. در آن زمان قوانین کاراته کنترلی اجازه نمی*داد تا مبارزین ضربات را به *طور کامل به یکدیگر وارد کنند. او از مدت*ها قبل درباره ابداع روش مبارزاتی جدید، ایده*هایش را مطرح کرده بود.
  سرانجام در نوامبر ۱۹۵۹ او ”کاراته بوکسینگ“ را به*عنوان یک ورزش جدید مطرح کرد. یامادا برای معرفی ورزش جدید خود، تای بوکسورهای تایلندی را دعوت کرد. تا آن زمان ـ یامادا تنها کاراته*کائی بود که به تای بوکسینگ علاقمند شده بود.
  او با نظارت یک قهرمان سابق موی تای، به مطالعه فنون و روش مبارزاتی تای بوکسینگ پرداخت.
  دوازدهم فوریه سال ۱۹۶۳، روزی خاطره*انگیز و تاریخی برای رزمی جهان است زیرا در آن روز ورزشکاران کاراته و موی تای در سالن ورزشی لومپینی تایلند به مصاف یکدیگر رفتند.
  سه کاراته*کا به اسامی ”تاداشی ناکامورا“، ”کنجی کوروساکی“ و ”آکیوفوجی هیرا“ در مقابل سه حریف تای بوکسور قرار گرفتند و در پایان نتیجه*ای تقریباً باور نکردنی کسب شد. تیم کاراته ژاپن با نتیجه ۲ بر ۱ حریفان موی تای کار را مغلوب کرد!
  نوگوچی و کنجی کوراساکی (یک مربی کیوکوشین) با مطالعه موی تای و تلفیق آن با کاراته، روشی را ابداع و آن را کیک بوکسینگ نامیدند. پرتاب و ضربه با سر در ابتدا با هدف متمایز این روش مبارزاتی از موی تای، مجاز شمرده می*شد ولی در ادامه غیرمجاز دانسته شد.
  برای اولین*بار در سال ۱۹۶۶، آزامو نوگرچی، انجمن کیک بوکسینگ را تأسیس کرد و در ادامه اولین مسابقات کیک بوکسینگ در یازدهم آوریل ۱۹۶۶ در ازاکا برگزار شد.
  تاستویامادا در سال ۱۹۶۷ درگذشت ولی در دوجوی او هم*چنان ترتیب و پرورش کیک*بوکسورها ادامه داد.
  به*تدریج کیک بوکسینگ در ژاپن توسعه یافت و مورد توجه تلویزیون قرار گرفت. تاداشی ساوامورا، جزء اولین گروه قهرمانان سرشناس کیک بوکسینگ محسوب می*شود.
  البته پس از مدتی با بازنشستگی و کناره*گیری ساوامورا از مسابقات حرفه*ای، اقبال عمومی و توجه تلویزیون به کیک بوکسینگ کاهش یافت، تا این*که سرانجام در سال ۱۹۹۳ K-۱ موجودیت یافت
  در سال ۱۹۹۳، کازویوشی ایشی ـ (بنیان*گذار سیدوکان کاراته)، K-۱ را تحت قوانین کیک بوکسینگ ابداع کرد. در این سال بود که مجدداً کیک بوکسینگ به شهرت گذشته دست یافت و به*تدریج در آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و نیوزیلند رواج پیدا کرد.
  البته در سال ۱۹۷۸، یان پلاس، انجمن کیک بوکسینگ هلند (NKBB) را به*عنوان اولین سازمان کیک بوکسینگ جهان تأسیس کرده بود و در دهه ۱۹۷۰ نیز بیل والاس که از قهرمانان کاراته ایالات متحده بود به این روش می*پرداخت.


  خلاصه یه پیشنهاد به رفقایی که میخوان تازه شروع کنند
  ببینید بنده دارای
  دان 1 کیک بوکسینگ بین المللی
  دان 1 کاراته سبک دای دو
  قرمز تکواندو
  قهوه ای جودو
  میباشم و در حال حاضر مشغول فعالیت در ووشو هستم

  باتوجه به سابقه ی رزمی خودم توصیه میکنم
  کسانی که میخواهند یک رزمی کار خوب از هر جهت بشوند رزمی را تلفیقی کار کنند
  یعنی
  کیک بوکسینگ را در کنار جودو (جوجیتسو) کار کنند اینگونه که تمرکز 75 درصدی روی کیک بوکسینگ و 25 درصدی روی جودو یا جوجیتسو داشته باشند
  یا تکواندو را در کنار جودو (جوجیتسو) کار کنند اما در این انتخاب قضیه فرق داره اگر میخواهید یک فایتر بشید شما باید تمرکز 60 درصدی روی جودو یا جوجیتسو داشته باشید و تمرکز 40 درصدی روی تکواندو

  یا تنها ووشو را پیش یک مربی بسیار با تجربه و و از هر لحاظ تکنیکی و تاکتیکی و از همه مهمتر دلسوز, کار کنید که فکر کنم برای پیدا کردن چنین مربی باید از خداوند کمک بگیرید !
  حالا تصمیم با خودتونه باید دید به چه چیزی علاقه ی بیشتر نشون میدین

  خوشحال میشوم با نظراتتون مرا در فعالیتهای بعدی این سایت عالی یاری کنید
  یا علی

  منابع
  ویستا
  وبلاگ کیک بوکسینگ
  وبلاگ های فول کنتاکت کیک بوکسینگ
  وبلاگ اسپورت کیک بوکسینگ
  تبیان
  وبلاگ تای کیک بوکسینگ اصفهان
  نمناک
  اسپرت98

  ویرایش توسط mohsen : 2014/01/04 در ساعت 15:12
 2. #2
  کاربر سایت
  عضو انجمن
  تاریخ عضویت
  2014/09/09
  نوشته ها
  2
  8
  مبارز مورد علاقه BeneilDariush_Headshot
  کیک بوکسینگ رشته ورزشی فوق العاده ای هست در ترکیب جودو و کیک بوکس تقریبا مبارز کامل تر می شه چون هم روی فنون دست و پا تسلط داره هم گراپ و فنون خاک البته هر کدوم از اینها عمری می طلبه تا درش استاد شد و ترکیب ایندو نهایت هنر مبارز را نشان می دهد دوست عزیزم تمرکزت اگر در یک سبک باشه خیلی بهتره بد نیست رشته های دیگه رو تجربه کرد ولی هر سبک عمری می طلبه ده تا کمر بند مشکی از ده سبک جذابیتی برای کسی نداره اما دان بالا در یک سبک چیز دیگریست و اینجاست که اسطوره ها خلق می شوند این بازی های حرفه ای که طی 9 دقیقه می بینیم نتیجه ساعتها تلاش روزانه ورزشکاران حرفه ای است مایک تایسون نمونه بارز ان است تا بتوانند بازی کنند و اماده بشوند در کل مطالبتان بسیار مفی و اموزنده بود
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •